Щоденник "Української весни": 20 березня 1917 року

Київські студенти збираються, аби вирішити: вчитися далі чи кидати пари і займатись революцією

Depo.
20 березня 2017 18:30
ФОТО: depo.ua

Портал Depo продовжує проект, присвячений подіям Української революції 1917-1921 років, що стала першою масштабною спробою вибороти незалежність.

Одразу зауважимо: у минулому столітті ми встигли змінити календар із застарілого Юліанського на загальноєвропейський Григоріанський. Дати після цього трохи "попливли", тому для позначення тогочасних подій ми використовуємо два стилі - старий і новий. Рівно сто років від дня, про який ми пишемо, виповниться не сьогодні, а на 13 днів пізніше. Ми навмисно робимо цю "помилку", аби календарні дати збігалися. Щоб кожен, хто подивиться на календар, міг заплющити очі і уявити: 100 років тому, в такий же самий день з таким же числом і місяцем на календарі Україна жила іншим, але від того не менш буремним і карколомним життям.

20 березня 1917 року у будівлі київського цирку зібралися студенти - верства, яка не стоїть осторонь будь-якої революції. Приміщення не вмістило всіх охочих, тому вони перемістилися до Олексіївського парку (на головному фото), який знаходився на місці нинішнього НСК "Олімпійський". Учасники зборів мали вирішити, що робити далі в умовах змін, які відбуваються: вчитися далі чи тимчасово зупинити заняття та присятити себе революційній агітації. Після дискусій зупинилися на першому варіанті - повернутися за парти.

Після зречення Миколи ІІ кінематографісти швидко зняли стрічку про вбитого фаворита царської доби - Григорія Распутіна. Цей фільм під назвою "Темні сили" в ті дні можна було подивитися у київському кінотеатрі "Ренессанс" (Хрещатик, 31).

Попередній випуск: 19 березня 1917 року.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя