Щоденник "Української весни": 19 квітня 1917 року

Севастопольські моряки виступають за українську автономію

Depo.
19 квітня 2017 18:30
ФОТО: depo.ua

Портал Depo.ua продовжує проект, присвячений подіям Української революції 1917-1921 років, що стала першою масштабною спробою вибороти незалежність.

Одразу зауважимо: у минулому столітті ми встигли змінити календар із застарілого Юліанського на загальноєвропейський Григоріанський. Дати після цього трохи "попливли", тому для позначення тогочасних подій ми використовуємо два стилі - старий і новий. Рівно сто років від дня, про який ми пишемо, виповниться не сьогодні, а на 13 днів пізніше. Ми навмисно робимо цю "помилку", аби календарні дати збігалися. Щоб кожен, хто подивиться на календар, міг заплющити очі і уявити: 100 років тому, в такий же самий день з таким же числом і місяцем на календарі Україна жила іншим, але від того не менш буремним і карколомним життям.

19 квітня 1917 року на політичних фронтах нічого важливого не відбулося. Газети пишуть, що у Севастополі нещодавно відбулася масова акція Української Чорноморської громади з вимогами автономії України. Мітингувальників привітав тогочасний командувач Чорноморського флоту адмірал Олександр Колчак.

До речі, на Чорноморському флоті українці тоді становили більшість.

На фото: маніфестація Української Чорноморсьої громади в Севастополі, весна 1917 року.

Попередній випуск: 18 квітня 1917 року.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя