Щоденник "Української весни": 18 квітня 1917 року

Створено 1-й український полк ім. Б.Хмельницького

Depo.
18 квітня 2017 19:30
ФОТО: depo.ua

Портал Depo.ua продовжує проект, присвячений подіям Української революції 1917-1921 років, що стала першою масштабною спробою вибороти незалежність.

Одразу зауважимо: у минулому столітті ми встигли змінити календар із застарілого Юліанського на загальноєвропейський Григоріанський. Дати після цього трохи "попливли", тому для позначення тогочасних подій ми використовуємо два стилі - старий і новий. Рівно сто років від дня, про який ми пишемо, виповниться не сьогодні, а на 13 днів пізніше. Ми навмисно робимо цю "помилку", аби календарні дати збігалися. Щоб кожен, хто подивиться на календар, міг заплющити очі і уявити: 100 років тому, в такий же самий день з таким же числом і місяцем на календарі Україна жила іншим, але від того не менш буремним і карколомним життям.

18 квітня 1917 року у Києві вперше святкують День солідарності трудящих. Одночасно з всім іншим світом, де на календарі було 1 травня. Український військовий клуб ім. Полуботка влаштовує на Сирці військове свято. Члени клубу оголошують себе 1-м українським полком імені Богдана Хмельницького. Важливий крок до побудови української армії було зроблено.

Командиром полку обрали штабс-капітана Д.Путника-Гребенюка.

На фото: прапор полку імені Б.Хмельницького.

Попередній випуск: 17 квітня 1917 року.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя