Щоденник "Української весни": 18 грудня 1917 року

Петлюру відправляють у відставку

Портал Depo.ua продовжує проект, присвячений подіям Української революції 1917-1921 років, що стала першою масштабною спробою вибороти незалежність.

Одразу зауважимо: у минулому столітті ми встигли змінити календар із застарілого Юліанського на загальноєвропейський Григоріанський. Дати після цього трохи "попливли", тому для позначення тогочасних подій ми використовуємо два стилі - старий і новий. Рівно сто років від дня, про який ми пишемо, виповниться не сьогодні, а на 13 днів пізніше. Ми навмисно робимо цю "помилку", аби календарні дати збігалися. Щоб кожен, хто подивиться на календар, міг заплющити очі і уявити: 100 років тому, в такий же самий день з таким же числом і місяцем на календарі Україна жила іншим, але від того не менш буремним і карколомним життям.

18 грудня 1917 року Симона Петлюру було відправлено у відставку з посади Генерального секретаря військових справ УНР. Його наступником (поки з приставкою "в.о.") став Микола Порш (на фото).

Крім того, Юрій Капкам був призначений "командувачем всіма Українськими військами для оборони України від наступу Армії Ради Народних Комісарів" (тобто більшовиків), а генерал Василь Крей очолив український Генштаб.

Попередній випуск: 17 грудня 1917 року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя