Щоденник "Української весни": 18 березня 1917 року

На відміну від українців, полякам Тимчасовй уряд обіцяє незалежність

Depo.
18 березня 2017 18:00
ФОТО: depo.ua

Одразу зауважимо: у минулому столітті ми встигли змінити календар із застарілого Юліанського на загальноєвропейський Григоріанський. Дати після цього трохи "попливли", тому для позначення тогочасних подій ми використовуємо два стилі - старий і новий. Рівно сто років від дня, про який ми пишемо, виповниться не сьогодні, а на 13 днів пізніше. Ми навмисно робимо цю "помилку", аби календарні дати збігалися. Щоб кожен, хто подивиться на календар, міг заплющити очі і уявити: 100 років тому, в такий же самий день з таким же числом і місяцем на календарі Україна жила іншим, але від того не менш буремним і карколомним життям.

18 березня 1917 року значущих політичних подій не відбулося, тому подивимось, про що писали київські газети.

У пресі оприлюднили видану двома днями раніше відозву Тимчасового уряду до поляків. "Російський народ визнає і за братнім польським народом всю повноту права власною волею визначити долю свою", - зокрема йдеться в тексті. Тобто Петроград відкритим текстом говорить Варшаві: хочете бути незалежними - будьте. З українцями, як ми вже писали вчора, Тимчасовий уряд не поспішав говорити навіть про автономію.

Також газети розповідають про акцію 16 березня. "Був день - як сон", - у захваті пише відомий представник Центральної Ради Сергій Єфремов. Російські націоналісти (газета "Киевлянин") більш стримані - для них "гіркою пігулкою" стало повалення пам'ятнка Столипіну.

На фото: карта Польщі, 1917 рік.

Попередній випуск: 17 березня 1917 року.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя