Щоденник "Української весни": 17 квітня 1917 року

Перша українська гімназія Києва набирає учнів

Depo.
17 квітня 2017 18:00
ФОТО: depo.ua

Портал Depo.ua продовжує проект, присвячений подіям Української революції 1917-1921 років, що стала першою масштабною спробою вибороти незалежність.

Одразу зауважимо: у минулому столітті ми встигли змінити календар із застарілого Юліанського на загальноєвропейський Григоріанський. Дати після цього трохи "попливли", тому для позначення тогочасних подій ми використовуємо два стилі - старий і новий. Рівно сто років від дня, про який ми пишемо, виповниться не сьогодні, а на 13 днів пізніше. Ми навмисно робимо цю "помилку", аби календарні дати збігалися. Щоб кожен, хто подивиться на календар, міг заплющити очі і уявити: 100 років тому, в такий же самий день з таким же числом і місяцем на календарі Україна жила іншим, але від того не менш буремним і карколомним життям.

17 квітня 1917 року важливих політичних подій не відбувалося, тому погортаємо тогочасні газети. "Нова Рада" друкує оголошення про прийом дітей до першої української гімназії Києва. Заклад був створений в березні 1917-го, одразу після революції. Розташовувався він на початку у приміщенні гімназії Жекуліної на вулиці Львівській (тепер Січових Стрільців), 27.

"Спочатку головне ядро учнів становили діти з наших притулків, як також діти нашої київської інтелігенції. Потім прибувало щораз то більше учнів, а також дітей міщан та селян з околиць Києва", - згадує педагог Надія Шульгіна-Іщук.

На фото: Київська школа №138, у будівлі якої базувалася перша українська гімназія.

Попередній випуск: 16 квітня 1917 року.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя