Щоденник "Української весни": 17 березня 1917 року

Українці зустрілися з російським прем'єром та передали свої вимоги

Depo.
17 березня 2017 18:30
ФОТО: depo.ua

Портал Depo продовжує проект, присвячений подіям Української революції 1917-1921 років, що стала першою масштабною спробою вибороти незалежність.

Одразу зауважимо: у минулому столітті ми встигли змінити календар із застарілого Юліанського на загальноєвропейський Григоріанський. Дати після цього трохи "попливли", тому для позначення тогочасних подій ми використовуємо два стилі - старий і новий. Рівно сто років від дня, про який ми пишемо, виповниться не сьогодні, а на 13 днів пізніше. Ми навмисно робимо цю "помилку", аби календарні дати збігалися. Щоб кожен, хто подивиться на календар, міг заплющити очі і уявити: 100 років тому, в такий же самий день з таким же числом і місяцем на календарі Україна жила іншим, але від того не менш буремним і карколомним життям.

17 березня 1917 року у Петрограді делегація українських громадських діячів зустрілася з головою Тимчасового уряду князем Львовим.

На вимоги автономії, які лунали з Києва, Петроград поки не давав чіткої відповіді. Зазначалося, що ці питання мають вирішити Установчі збори - представницький орган, який мали обрати голосуванням. При цьому проведення виборів до нього затягувалося.

Але активісти, що зустрілися з Львовим, передали меморандум з вимогами, для розгляду яких не треба було чекати на Установчі збори. Це призначення на посади губернських та повітових комісарів людей, що знали українську мову, а також впровадження української в держапараті, судах, освіті та церкві. Інше питання - повернення до України галичан та буковинців, яких відправили на заслання під час Першої світової війни. Одним із цих засланців був митрополит Андрей Шептицький.

На фото: один з учасників зустрічі з князем Львовим - громадський діяч та письменник Олександр Лотоцький.

Попередній випуск: 16 березня 1917 року.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя