ЧС 2018
Вибори-2019
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

Щоденник "Української весни": 15 липня 1917 року

Українська делегація знов вирушає до Петрограду

Depo.
15 липня 2017 22:00
ФОТО: depo.ua

Портал Depo.ua продовжує проект, присвячений подіям Української революції 1917-1921 років, що стала першою масштабною спробою вибороти незалежність.

Одразу зауважимо: у минулому столітті ми встигли змінити календар із застарілого Юліанського на загальноєвропейський Григоріанський. Дати після цього трохи "попливли", тому для позначення тогочасних подій ми використовуємо два стилі - старий і новий. Рівно сто років від дня, про який ми пишемо, виповниться не сьогодні, а на 13 днів пізніше. Ми навмисно робимо цю "помилку", аби календарні дати збігалися. Щоб кожен, хто подивиться на календар, міг заплющити очі і уявити: 100 років тому, в такий же самий день з таким же числом і місяцем на календарі Україна жила іншим, але від того не менш буремним і карколомним життям.

15 липня 1917 року в Києві засідає Мала Рада, яка розглядає питання реорганізації та зміни складу Генерального секретаріату (на фото).

Того ж дня делегація Центральної Ради (зокрема Володимир Винниченко) вирушають до Петрограду. Вони мали провести переговори з Тимчасовим Урядом щодо затвердження складу та статуту Генерального секретаріату.

Попередній випуск: 14 липня 1917 року.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя