ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Щоденник "Української весни": 14 листопада 1917 року

Київ виступає проти планів передати Галичину полякам

Depo.
14 листопада 2017 18:30
ФОТО: depo.ua

Портал Depo.ua продовжує проект, присвячений подіям Української революції 1917-1921 років, що стала першою масштабною спробою вибороти незалежність.

Одразу зауважимо: у минулому столітті ми встигли змінити календар із застарілого Юліанського на загальноєвропейський Григоріанський. Дати після цього трохи "попливли", тому для позначення тогочасних подій ми використовуємо два стилі - старий і новий. Рівно сто років від дня, про який ми пишемо, виповниться не сьогодні, а на 13 днів пізніше. Ми навмисно робимо цю "помилку", аби календарні дати збігалися. Щоб кожен, хто подивиться на календар, міг заплющити очі і уявити: 100 років тому, в такий же самий день з таким же числом і місяцем на календарі Україна жила іншим, але від того не менш буремним і карколомним життям.

11 листопада 1917 року Мала Рада видала резолюцію, в якій протестувала проти намарів Центральних держав (Австро-Угорщини та Німеччини) передати майбутній незалежній Польщі українські землі - Галичину, Волинь, Холмщину та Підляшшя. Висунуто вимогу надати населенню цих територій самим вирішувати своє майбутнє.

Генеральний секретаріат закликає селян не влаштовували погроми та самостійний потіл панських маєтків.

Попередній випуск: 11 листопада 1917 року.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя