Щоденник "Української весни": 13 липня 1917 року

У Катеринославі збираються майбутні донецькі сепаратисти

Depo.
13 липня 2017 18:30
ФОТО: depo.ua
Щоденник "Української весни": 13 липня 1917 року

Портал Depo.ua продовжує проект, присвячений подіям Української революції 1917-1921 років, що стала першою масштабною спробою вибороти незалежність.

Одразу зауважимо: у минулому столітті ми встигли змінити календар із застарілого Юліанського на загальноєвропейський Григоріанський. Дати після цього трохи "попливли", тому для позначення тогочасних подій ми використовуємо два стилі - старий і новий. Рівно сто років від дня, про який ми пишемо, виповниться не сьогодні, а на 13 днів пізніше. Ми навмисно робимо цю "помилку", аби календарні дати збігалися. Щоб кожен, хто подивиться на календар, міг заплющити очі і уявити: 100 років тому, в такий же самий день з таким же числом і місяцем на календарі Україна жила іншим, але від того не менш буремним і карколомним життям.

13 липня 1917 року в Катеринославі (нині Дніпро) розпочалася триденна конференція більшовиків Донецько-Криворізького басейну. Наступного року ці ж люди проголосять "Донецько-Криворізьку республіку", яку так люблять згадувати сучасні сепаратисти.

Присутні обрали склад обласного комітету. Секретарем став Артем (Федір Сєргєєв, на фото), ідейний "батько" донецького сепаратизму.

Попередній випуск: 12 липня 1917 року.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя