ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Щоденник "Української весни": 10 жовтня 1917 року

Більшовики у Петрограді вирішують робити збройне повстання

Depo.
10 жовтня 2017 18:30
ФОТО: depo.ua

Портал Depo.ua продовжує проект, присвячений подіям Української революції 1917-1921 років, що стала першою масштабною спробою вибороти незалежність.

Одразу зауважимо: у минулому столітті ми встигли змінити календар із застарілого Юліанського на загальноєвропейський Григоріанський. Дати після цього трохи "попливли", тому для позначення тогочасних подій ми використовуємо два стилі - старий і новий. Рівно сто років від дня, про який ми пишемо, виповниться не сьогодні, а на 13 днів пізніше. Ми навмисно робимо цю "помилку", аби календарні дати збігалися. Щоб кожен, хто подивиться на календар, міг заплющити очі і уявити: 100 років тому, в такий же самий день з таким же числом і місяцем на календарі Україна жила іншим, але від того не менш буремним і карколомним життям.

10 жовтня 1917 року в Петрограді відболося таємне засідання верхівки більшовиків (ЦК РСДРП(б)). Партійні керівники розглянули резолюцію Леніна з пропозицією готувати на найближчий час збройне повстання. 10 людей проголосували за, 2 - проти. Це рішення багато в чому визначило подальший розвиток подій.

Попередній випуск: 3 жовтня 1917 року.

На фото: картина В. Пчьоліна "Історичне рішення про збройне повстання на засіданні ЦК РСДРП (б) 23 (10) жовтня 1917 року".

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя