"Запорізька книжкова толока": Що читати та кого слухати

Третій фестиваль "Запорізька книжкова толока" відбудеться 27-29 жовтня

Як і раніше, основним місцем проведення "Толоки" стане виставковий центр "Козак-Палац" (вулиця Перемоги, 70Б). Портал Depo.Запоріжжя обрав найцікавіші заходи, що відбудуться в рамках фестиваля.

Офіційне відкриття ЗКТ відбудеться 27 жовтня о 13-й на головній сцені.

Художня література буде представлена десятками авторів, серед яких - "топи" читацьких рейтингів. У п'ятницю свої нові романи презентують двоє запоріжців - Валентин Терлецький ("В.І.Н. - Вибору іншого немає", 14:00) та Олег Шинкаренко ("Череп", 17:00). 28 жовтня Павло Вольвач розповість про свої "Сни неофіта", а Олесь Барліг - про збірку квір-п'єс "Звірі подивляться замість тебе" (обидва заходи - 15:00). У неділю молодий автор Олексій Бешуля представить першу книгу, видану новітньою українською латинкою - збірку пригодницьких оповідань "Тежbesket" (13:00). Цього ж дня шанувальники Любка Дереша зможуть познайомитися з його першою за три останні роки книжкою - "Спустошення" (14:00). А о 15-й на "Толоці" виступить метр "сучукрліту" - Олександр Ірванець із романом "Харків 1938".

Крім того, 27 жовтня на фестивалі буде оголошено "довгий список" антипремії "Золотий хрін-2017", якою "нагородять" найгірших, на думку журі, авторів (початок - о 15-й).

Як завжди, буде на що подивитися та що придбати на "Толоці" любителям історії. 28 жовтня буде представлено колективну працю місцевих дослідників "Шляхами історії Запорізького краю: від найдавнішої історії до новітньої" (10:00). Знамениті мемуари підпільниці УПА Марії Савчин "Тисяча доріг" презентують об 11-й. Водночас (на іншій локації) Дмитро Савченко розповість про свій новий проект - репринтне видання 1930-х років "Муссоліні очима українців". Київський доктор історичних наук Віктор Брехуненко виступить із книжкою "Війна за свідомість" (13:00). У неділю, 29 жовтня, презентації проведуть ще двоє іменитих столичних вчених. Фахівець із військової історії України 1917-1921 років Ярослав Тинченко запропонує читачам свіжу працю "Дієва армія УНР: листопад 1918 - листопад 1919 року" (13:00). Кирило Галушко розповість про громадський проект "Лікбез. Історичний фронт", одним з учасників якого він є (15:00).

28 жовтня будуть презентовані публіцистичні праці - великий ілюстрований альманах Антіна Мухарського "Національна ідея модерної України" (12:00), та книга "#янебоюсьсказати" ініціарки відомого однойменного флешмобу Насті Мельниченко (17:00).

Окрім книжкових презентацій локації "Толоки" стануть майданчиком для дискусій на суспільно важливі теми. 27 жовтня о 15-й громадська активістка з Дніпра Оля Полякова говоритиме з гостями фестивалю про сексизм у рекламі та ЗМІ. Літератори та читачі дискутуватимуть на тему "Скинути шістдесятників з корабля сучасності, або перегляд канону укрліту". Ця дискусія, запланована на 16:00, обіцяє бути "гарячою" - поважні місцеві автори вже встигли обуритися на її ініціаторів, вважаючи, що ті "замахнулися" на авторитет "шістидесятників", який має бути недоторканим. Львівський журналіст Остап Дроздов цього ж дня обговорюватиме нюанси професії - о 18-й почнеться дискусія "Медіа і пост-правда".

Вечорами на відвідувачів чекатимуть перегляди фільмів та театральні вистави. У п'ятницю стрічку "Війна химер" фестивалю Docudays ua представлять її режисерки (17:00). Наступного дня, 28 жовтня, о 18-й на ЗКТ покажуть "антикварний" фільм "Вітер з порогів" ("Останній лоцман"), знятий у Запоріжжі ще у 1929 році. В останній фестивальний день відбудеться презентація фільму "Січ". Ця документальна стрічка від радіо "Свобода" присвячена історії Запоріжжя та війні на Донбасі. Початок о 14:00. У неділю о 17-й театр "Запорізька нова драма" покаже виставу "Іще не догоріла темнота".

Офіційне закриття "Запорізької книжкової толоки" заплановано на 16:00 у неділю.

Повну програму фестивалю можна переглянути на його сайті. Там же вказано, у якій конкретно локації "Козак-Палацу" відбудеться кожний захід. Карту локацій можна знайти на самому фестивалі.

Нагадаємо, минулу "Запорізьку книжкову толоку" відвідали майже 10 тисяч людей.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя