Найукраїномовніший губернатор: Чим відомий майбутній голова Запорізької ОДА Олександр Старух

Кабмін погодив на посаду голови Запорізької облдержадміністрації Олександра Старуха, який обіймав цю посаду за президентства Віктора Ющенка

Найукраїномовніший губернатор: Чим відом…

Уряд провів засідання, на якому були представлені кандидати на посади голів ОДА. Зокрема, Запорізької. Про те, що місце очільника облдержадміністрації на Запоріжжі звільниться, достеменно стало відомо лише 15 грудня, але заміну вже підшукали. На посаду запропонований Олександр Старух, який очолював область з 2008 по 2010 рік. У Кабміні кандидатуру Старуха погодили. Тож найближчим часом кандидат може бути призначений на посаду президентом Володимиром Зеленським.

Науковець і знавець історії України

Олександру Старуху 47 років, він народився у Запоріжжі. Одружений, має доньку. До останнього часу був депутатом Запорізької обласної ради, очолював там фракцію ВО "Батьківщина".

Старух закінчив Запорізький державний університет (нині ЗНУ) за спеціальністю "викладач історії". У цьому ж виші майбутній політик викладав і захистив кандидатську дисертацію з історії України. З 2014 року перейшов на роботу до Інституту української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського НАН України.

Політичну кар'єру Старух побудував за часів президентства Ющенка. Із 2005 року почав обіймати посади у секретаріаті президента. Запорізьку обласну державну адміністрацію вперше очолив 31 травня 2008 року, коли його було призначено виконуючим обов'язки голови ОДА. Восени того ж року позбувся приставки "в.о." й став повноцінним керівником області. Очолював її до обрання на посаду президента Віктора Януковича, який звільнив Старуха у березні 2010 року.

Старух запам'ятався своїми інтелігентними манерами і тим, що майже весь час виступав виключно українською мовою. Таке поводження особливо контрастувало з поведінкою його попередника на посаді – Євгена Червоненка, який був вельми екстравагантним і російськомовним. У гучних скандалах за часів "губернаторства" Старуха не помічали.

Після звільнення Старух повернувся до наукової діяльності і партійної роботи у регіональному осередку "Батьківщини". У 2015 році був обраний депутатом до обласної ради за списками цієї політсили.  

Чим багатий Старух

В якості депутата минулого скликання Олександр Старух подавав декларацію у березні 2020 року. Згідно з нею політик не мав жодних доходів протягом 2019 року, однак його дружина отримала понад 198 тисяч гривень зарплати.

У Київській області на Старуха задекларована земельна ділянка площею 2000 квадратних метрів, а також квартира у Києві. У Запоріжжі Старух має у співвласності дві квартири. На дружину Старуха оформлений автомобіль Peugeot 308 2011 року випуску, вартістю майже 187 тисяч гривень. На самого політика жодного транспортного засобу не оформлено.

У сім'ї Старуха є грошові активи, які зберігаються у банках і готівкою. Зокрема, дружина політика має понад 109 тисяч гривень на банківських рахунках і готівкою 10,5 тисяч доларів США. Сам Старух зберігає готівкою 6,5 тисяч доларів.

Фінансові зобов'язання у декларації відсутні.

Старуха було погоджено на посаду голови Запорізької ОДА наступного дня після скандального обрання голови Запорізької обласної ради. Партії "Слуга народу", "Єднання", "Опозиційний блок" і "Батьківщина" провели "альтернативну" сесію облради, куди не пустили інших депутатів. На ній очільником ради обрали Віталія Боговіна. До цього Боговін був головою Запорізької ОДА. Тож призначення Старуха має цілком логічний вигляд після підтримки "Батьківщиною" "слуг" у облраді.

Читайте також

Реванш Віталія Боговіна: Що відомо про нового голову Запорізької облради

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme