ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Рада "дала по руках" домашнім тиранам: "За" були лише двоє нардепів-запоріжців

Верховна Рада України вчора, 6 грудня, внесла зміни в українське законодавство, які наближають до євростандартів протидію домашньому насильству в Україні

Depo.
7 грудня 2017 12:05
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.Запоріжжя.

Документ повинен імплементувати в українське законодавство положення Конвенції про запобігання насильству проти жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульська конвенція).

За ухвалення в цілому законопроекту №4952 проголосував 241 депутат з мінімально необхідних 226.

Проект підтримали члени президентської фракції Ігор Артюшенко та Микола Фролов.

Вадим Кривохатько і Сергій Валентиров (БПП), Олександр Романовський з "Народного фронту", Олександр Пономарьов та Володимир Бандуров ("Воля народу"), а також "опоблоківець" Євген Балицький не голосували.

Петра Сабашука з БПП та В'ячеслава Богуслаєва з "Волі народу" у залі не було.

Згідно нового закону примушування до шлюбу або заманювання з цією метою особи на територію іншої держави передбачає арешт на строк до 6 місяців, або обмеження волі до 3 років, або позбавлення волі на той самий термін.

Домашнє насильство, тобто умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо теперішнього або колишньому члена подружжя карається громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або арештом до 6 місяців, або обмеженням волі до 5 років, або позбавленням волі до 2 років.

Особам, які вчинили домашнє насильство, суд може заборонити перебувати в місці спільного проживання з потерпілою особою або заборонити наближатися на певну відстань до місця проживання потерпілої особи, а також заборонити телефонні розмови і контактувати через третіх осіб.

У Кримінальному кодексі прописується, що примус особи без її згоди до вчинення актів сексуального характеру з особою, від якого потерпіла особа матеріально залежна або залежна по службі, передбачає штраф до 1 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 тис. гривень) або обмеження волі до 2 років.

У разі підписання президентом Петром Порошенком закон набуде чинності через рік після опублікування.

Нагадаємо, сьогодні четверо запорізьких нардепів "прогулюють" "бюджетне" засідання Ради.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя