П’ять чи шість: Як Запорізьку область "різатимуть" на округи

Реформу децентралізації, якою, зокрема, передбачений новий адміністративно-територіальний устрій, Верховна Рада збирається розглянути сьогодні, 14 січня
 

П’ять чи шість: Як Запорізьку область "р…

Про це повідомляє Depo.Запоріжжя.

Уже сьогодні парламент може розглянути та направити на погодження до Конституційного Суду проект реформи децентралізації. Нею, серед іншого, передбачено, що основою влади в Україні будуть місцеві громади, які об'єднуються в округи, що замінять собою нинішні райони.

У Запорізькій області на сьогодні існує 20 районів. Після реформи залишаться п’ять чи шість. Принаймні, робочою групою при Запорізькій ОДА підготовлено три можливих моделі районного устрою Запорізької області.

Відповідно до першого варіанту змодельовані п’ять районів з адміністративними центрами у містах Запоріжжя, Бердянськ, Енергодар, Мелітополь та Токмак.

Другий варіант також передбачає п’ять районів з адміністративними центрами у містах Запоріжжя, Бердянськ, Енергодар, Мелітополь та Пологи.

В третьому варіанті пропонується шість районів з відповідними адміністративними центрами у містах Запоріжжя, Бердянськ, Енергодар, Мелітополь, Токмак та Пологи.

Варто зазначити, що Запорізька область – серед лідерів щодо впровадження реформи децентралізації. Станом на початок січня в регіоні створено 61 об’єднана територіальна громада, в які об’єдналися 217 місцевих рад.

Площа території об’єднаних територіальних громад становить уже три чверті від загальної площі території області. ОТГ створені в усіх районах, причому чотири райони: Більмацький, Великобілозерський, Оріхівський, Чернігівський повністю покриті об'єднаними громадами. Із них два – мають формат "один район – одна громада" (Великобілозерський та Чернігівський), в п’яти районах – не об’єдналися по одній місцевій раді (Веселівський, Кам’янсько-Дніпровський, Михайлівський, Розівський, Якимівський).

Для того, щоби внести зміни цій сесії, необхідно саме на поточному тижні проголосувати за відправку проекту президента до Конституційного Суду, аби там дали свої висновки щодо конституційності пропозицій. В планах президентської команди значиться бодай до наступної осені завершити реформу, яка потребує не лише конституційних коригувань, а й розробки низки нових законів – в тому числі й тих, що регламентуватимуть новий формат місцевого самоврядування. Подання проекту саме зараз – бажання не втрачати це часове вікно і провести перший, конституційний, етап реформи до настання весни.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme