ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Проект із підтримки запорізьких товаровиробників розпочався зі скандалу

Під фірмовим знаком “Купуй запорізьке”, якій був покликаний підтримати місцевих товаровиробника та покупця, працюють невідомі та немісцеві підприємці
Depo.
18 серпня 2015 09:48
ФОТО: depo.ua

Проект "Купуй запорізьке" розпочався у Запоріжжі зі скандалу та демонтажу кіосків з фірмовим знаком. Про це у своєму блозі написала одна з ініціаторок проекту Ірина Лех, повідомляє портал Depo.Запоріжжя.

"Після підписання Меморандуму про співпрацю між міською та обласною владою з товаровиробниками області, де Запорізька міськрада взяв на себе зобов'язання виділити місця для невеликих магазинчиків запорізьким підприємствам, що виробляють продукти харчування (щоб городяни могли купувати свіжий товар з невеликою націнкою), почали відбуватися "дива", - зазначила Ірина Лех.

Зокрема, більшість торгових місць було віддано або нікому невідомим товаровиробникам, або навіть немісцевим. Серед останніх - Бердянській м'ясокомбінат, який за словами підприємців, нібито пов'язаний із Запорізькою областю лише юридичною адресою, його виробничі потужності знаходяться на інших територіях, зокрема на Харківщині. До того ж свої кіоски він почав встановлювати у супереч Меморандуму біля крамниць, де саме торгують запорізьким, на дитячому майданчику та навіть на трамвайних шляхах. Там кіоск за підтримки громадськості демонтували та перенесли в інше місце.

Загалом, за словами ініціаторки проекту, на сьогодні у Запоріжжі відкрито чотири магазина "Купуй запорізьке", але серед них жодного у рамках Меморандуму, підписаного підприємцями, обласною та місцевою владою.

Голова громадської організації "Купуй запорізьке" Олексій Пучков вже звернувся до місцевої влади з вимогою скасувати рішення міськвиконкому про відведення торгових місць, яке суперечить цінностям проекту.

Проте, як у приватній бесіді з порталом Depo.Запоріжжя зазначили підприємці, сам Меморандум містить деякі суперечливі моменти, зокрема чітко не визначено, хто саме є місцевим товаровиробником, і прогнозують, що скандали попереду.

Більше новин про Запоріжжя ви знайдете на Depo.Запоріжжя.