UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Про що розповів у Запоріжжі заступник голови МОЗ (ЦИТАТИ)

Неофіційна зустріч заступника міністра охорони здоров'я України Олександра Лінчевського з журналістами відбулася в Запоріжжі вчора, 19 травня

Основними темами спілкування стали трансплантологія, неувага ЗМІ, депутатів та суспільства до теми охорони здоров'я, а також перешкоди на шляху медичної реформи. Портал Depo.Запоріжжя обрав найцікавіше з того, що розповів посадовець.

1. Про пакет "медичних" законопроектів

"Позавчора у Верховній Раді пакет медичних законопроектів від Кабміну не був внесений до порядку денного. Депутати навіть не голосували проти – вони просто вирішили, що зараз недоцільно займатися цією темою, темою перерозподілу фінансування медичної галузі".

"Основна ідея цих законів - фінансування конкретних послуг у медицині, а не ліжкомісць. Наприклад, якщо в Запоріжжі роблять трансплантацію – гроші на неї надходитимуть сюди, а не, скажімо, в Чернівці, де її не роблять. Кошти не "розмазуватимуться" рівномірно а йтимуть туди, де надають допомогу. Цей механізм є капіталістичним, ринковим".

"Пакет законів повністю міняє модель стосунків між пацієнтом, лікарем та державою. Лікарі конкуруватимуть між собою, хотітимуть сподобатися пацієнтам. Лікарні "воюватимуть" за кращих лікарів, медицинську університети – за сильних абітурієнтів".

"За нинішньої системи якщо вас завтра привезуть до лікарні робити складну операцію, в лікарні нічого для цього не буде. Там буде таке ж "нічого", як і в районній лікарні - бо кошти розподіляються рівномірно".

"Якщо ми отримаємо змогу все ж розглянути та прийняти ці закони найближчим часом – у вересні бюджет системи на наступний рік ми будемо планувати вже з урахуванням змін."

"Із дванадцяти запорізьких нардепів свої голоси дали лише четверо. Це сталося швидше за все через недбалість та відсутність дисципліни."

2. Про відсутність інтересу до медицини

"Забавлення ЗМІ - якого завгодно кольру, але не медичного. Депутати відчувають, що це не потрібно вам - і ігнорують цю тему".

"Говоріть про медицину, все решта - фігня".

"Це ненормально, коли не журналісти питають в мене, чому наші батьки живуть на 15 років менше, ніж у Франції, а заступник міністра збирає журналістів, аби розповісти про проблеми медицини".

3. Про трансплантологію

"У Запоріжжі відбулася конференція із трансплантології. Ваше місто - центр трансплантології в Україні. Значну частину перших трансплантацій серця й печінки, найбільшу кількість трансплантацій нирки було зроблено саме тут. На сьогодні це єдине місто в Україні, де проводиться трупна трансплантація нирки.

"При цьому загалом Україні трансплантологія існує на зародковому рівні. Можна навіть казати, що її немає як такої".

"Трансплантація – це не питання лікарні та хірурга, це питання суспільства. Ми з вами, як громадяни, до цієї теми не настільки готові. Навіть вас, як медійників, це не дуже цікавить. А мало би. Кожен з нас є потенційним донором або реципієнтом. В "жовтій пресі" йдеться виключно про "чорну трансплантологію" - якісь міфи й дурниці.

"Ми впираємося в стіну Верховної Ради. Досі немає закону про трансплантологію, який давно знаходиться на розгляді в комітеті та не виноситься на порядок денний".

"Але причини нерозвиненості галузі не тільки в законі – це також відсутність логістики (доставка органу від донора до рецепієнта) та необізнаність суспільства".

"Наберіть у гуглі слово "трансплантолог" - і 8 з 10 посилань будуть про "чорну трансплантологію". Всі ці "страшили" великою мірою вигадали медіа".

"Щодо пересадки органів живих людей, зокрема родичів, в нас нема проблем. А от трансплантація органу від трупа іншій людині, яка успішно робиться в багатьох країнах, в Україні є надзвичайно складною справою з юридичної точки зору".

"Білорусть в цьому плані набагато успішніша за нас, бо в них є законодавство. Там прийняття цього закону робилося згори і жорстко. І вони цього досягли за 10 років. 10 років тому в Запоріжжі робилося більше трансплантацій, ніж у всій Білорусі. А тепер вони попереду".

"Відомий лікар, який пересадив одне з перших сердець в Україні, 5 років ходив давав пояснення у прокуратурі. З нинішньою законодавчою базою лікарі просто бояться робити трупну трансплантацію".

Фото: "Фейсбук" Олександра Лінчевського.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme