ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Приголомшлива острівна весна: Хортиця вкрилася сон-травою й дикими тюльпанами

За повір’ями, хто першим побачить сон-траву, буде щасливим цілий рік
Depo.
31 березня 2016 18:46
ФОТО: depo.ua
Приголомшлива острівна весна: Хортиця вкрилася сон-травою й дикими тюльпанами
Приголомшлива острівна весна: Хортиця вкрилася сон-травою й дикими тюльпанами

На запорізькій Хортиці починають цвісти сон-трава та дикі тюльпани, повідомляє кореспондент порталу Depo.Запоріжжя. Вважається, що побачити квітку сон-трави - добра прикмета.

Приголомшлива острівна весна: Хортиця вкрилася сон-травою й дикими тюльпанами - фото 1

На острові можна побачити відразу два різновиди сон-трави: сон лучний, або сон-траву лучну (Pulsatilla pratensis), яку ще називають сон-травою чорніючою (Pulsatilla nigricans та сон великий (Pulsatílla grandis), занесений до Червоної книги України. На відміну від лучної, у червонокнижної квітки світло-фіолетові.

Приголомшлива острівна весна: Хортиця вкрилася сон-травою й дикими тюльпанами - фото 2

Крім сон-трави, на Хортиці починають розцвітати дикі тюльпани, або, за наукою, тюльпани дібровні (Tulipa quercitorum), теж рідкісні, червонокнижні.

Приголомшлива острівна весна: Хортиця вкрилася сон-травою й дикими тюльпанами - фото 3

Приголомшлива острівна весна: Хортиця вкрилася сон-травою й дикими тюльпанами - фото 4

Батьківщина тюльпанів – Персія. Дуже давно, у стародавні часи, вони були завезені з Персії до Туреччини, де й були культивовані, як жінки в гаремі, а вже потім у всій своїй садовій красі з’явилися у Європі. У шістнадцятому столітті було відомо понад триста культивованих сортів. Тюльпан у Персії називають “дульбаш”, або “тюрбан”, що значить, якщо турецькою, “чалма”. Певно, від “тюрбан” походить і наше “тюльпан”. Втім, в Туреччині тюльпан називають “лале” (Lale). До речі, Лале – найпоширеніше жіноче ім’я на Сході.

А у нас можна часто почути: “Ой, Леле!” Щоправда, далеко не всі знають, кого закликають. За повір’ями, Леля – донька Лади та Ярила, богиня закоханих, богиня, яка дарує любов.

Приголомшлива острівна весна: Хортиця вкрилася сон-травою й дикими тюльпанами - фото 5

Нагадаємо, на Хортиці росте 1092 види рослин. Для порівняння: на території заповідника Асканія-Нова налічують 451 вид рослин, довкола Кам’яної могили - 468 видів. 145 видів острівних рослин рідкісні, 104 - ендеміки, тобто рослини, що зустрічаються лише на обмеженій території та нерозповсюджені в інших місцях.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя