ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Президент Білорусі відібрав у Богуслаєва авіаремонтний завод

Оршанський авіаремонтний завод, власником якого були українське ПАТ "Мотор Січ " та білоруське ЗАТ "Системи інвестицій та інновацій" від сьогодні, 11 липня, перебуває у власності держави Білорусь

Depo.
11 липня 2018 16:04
ФОТО: depo.ua

Про це заявив президент республіки Олександр Лукашенко під час візиту на підприємство, передає Depo.Запоріжжя з посиланням на прес-службу очільника Білорусі.

Лукашенко заявив, що власники самі відмовилися від Оршанського авіаремонтного заводу, тож тепер ним опікуватиметься держава. Президент Білорусі наказав відновити ефективну роботу підприємства.

"Власника вже тут немає (мова про акціонерів ПАТ" Мотор Січ "(Україна) і ЗАТ" Системи інвестицій та інновацій "(Білорусь). Власники - ви (державні організації). Всі власники, які тут були, вони відмовилися самі від цього заводу. Тому дійте. Це державне підприємство з сьогоднішнього дня", - цитує Лукашенка прес-служба.

Президент доручив протягом липня вирішити всі питання щодо відомчої підпорядкованості підприємства.

Оршанський завод ПАТ "Мотор Січ" придбало в Білорусі 2011 року.

Раніше портал Depo.Запоріжжя повідомляв, що генеральна прокуратура Білорусі порушила кримінальну справу стосовно колишнього генерального директора і посадових осіб ПАТ "Мотор Січ". Ппідставою до порушення кримінальної справи послужило заподіяння посадовими особами Оршанському заводу шкоди в особливо великому розмірі, а також істотної шкоди його інтересам. Раніше білоруські ЗМІ, зокрема, "Білоруський партизан", повідомляли, що у Білорусі хочуть націоналізувати "Оршанський авіаремонтний завод". Начебто, могли відбутися відповідні переговори між Богуслаєвим та Адміністрацією президента Білорусі. Причому, передаючи свою частку Білорусі, "Мотор Січ" може не тільки відмовитися від фінансових претензій до заводу на суму близько 19 млн доларів, але і заплатити "неустойку" за невиконання зобов'язань за відповідним інвестиційним договором. Нагадаємо, в Україні у "Мотор Січ" також виникли певні проблеми. СБУ розслідує як підготовку до диверсії спробу перенести виробництво і технології стратегічного підприємства "Мотор Січ". Суд вдруге заарештував активи заводу. Через це на "Мотор Січ" не змогли провести збори акціонерів. Президентом "Мотор Січ" є народний депутат В'ячеслав Богуслаєв.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя

Також читайте нас на Facebook та у Twitter