ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Порошенко каже, що в історію Нацгвардії увійдуть подвиги запоріжців

Про це Президент країни Петро Порошенко написав вчора своїй сторінці у Фейсбуці
Depo.
9 червня 2015 09:36
ФОТО: depo.ua
Порошенко каже, що в історію Нацгвардії увійдуть подвиги запоріжців
Порошенко каже, що в історію Нацгвардії увійдуть подвиги запоріжців

"Сьогодні отримали нагороди службовці Нацгвардії та міліції, які брали участь в АТО.

Тепер своєю службою ви не просто захищаєте громадський порядок, ви захищаєте мир і незалежність нашої держави! В історію Нацгвардії назавжди увійдуть подвиги таких Героїв України, як Богдан Олексійович Завада. Вічна пам'ять і слава!", - написав президент, повідомляє портал Запоріжжя.depo.ua.

Нагадаємо, Богдан Завада народився 26 червня 1979 року у Запоріжжі. Службу розпочав у грудні 1997 року у полку спеціального призначення "Гепард" внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України (місто Запоріжжя). У грудні 1998 року підписав контракт про проходження служби у внутрішніх військах. Ставши професійним правоохоронцем, за роки служби пройшов шлях від простого солдата до офіцера (лейтенанта).

Паралельно зі службою заочно здобув вищу освіту у Запорізькому Національному технічному університеті, згодом був призначений на посаду командира взводу, а у 2012 році став командиром роти спеціального призначення полку спеціального призначення "Гепард" внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України (з березня 2014 року - у складі Національної гвардії України). На власному досвіді виховав десятки військовослужбовців, був спокійним, врівноваженим, відповідальним і суворим командиром.

Влітку 2014 року командир роти спеціального призначення військової частини 3029 (місто Запоріжжя) Південного оперативно-територіального об'єднання Національної гвардії України лейтенант Завада приймав участь в антитерористичній операції на сході України.

16 липня 2014 року блокпост Національної гвардії України під прикордонним селом Маринівка Шахтарського району Донецької області атакували близько сотні сепаратистів за допомогою 4 одиниць бронетехніки зі сторони сіл Степанівки та Тарани. Вони відкрили вогонь по українським військовим. В ході бою з переважаючими силами противника лейтенант Завада кинувся прикривати товаришів по службі і особисто відкрив вогонь з протитанкового гранатомета. Йому вдалося підбити ворожий БТР і знищити десяток сепаратистів. Цим він допоміг перегрупуватися бійцям Національної гвардії на блокпосту, чим врятував їм життя, але сам загинув від пострілу з боку сепаратистів. Могили немає, оскільки тіло залишилося на захопленій сепаратистами території і його подальша доля невідома.