Понад сторічну водонапірну вежу у Запоріжжі визнали гідною статусу пам’ятки архітектури

Питання включення водонапірної вежі у Шевченківському районі Запоріжжя до Держреєстру пам’яток розглянули члени Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при департаменті культури ЗОДА сьогодні, 14 травня
 

Понад сторічну водонапірну вежу у Запорі…

Про це повідомляє кореспондент Depo.Запоріжжя.

На засіданні консультативної ради розглянули питання про відповідність водонапірної вежі критеріям занесення до Держреєстру нерухомих пам'яток України.

Вежу пропонували визнати пам’яткою архітектури та історії, останнє означало б, що захищена не лише вежа, а й територія навколо неї. Однак, більшість членів консультативної ради зійшлися на тому, що для визнання вежі пам’яткою історії не вистачає інформації. Фахівці підтримали визнання вежі пам’яткою архітектури. За словами краєзнавця Романа Акбаша,  це вже велика перемога, адже тепер вежа захищена від знесення, проведення будівельних робіт.

Затвердити рішення про визнання вежі пам’яткою архітектури має Міністерство культури. Однак сьогоднішнім рішенням вежа вже отримала захисний статус.    

Довідка.

 

Водонапірну вежу, скоріше за все, було побудовано на самісінькому початку XX сторіччя під час будівництва Катеринаславської залізниці. Вежа вперше згадується у звіті про діяльність школи хутора глухонімих за 1903 рік. Повідомляється, що вежа залізниці використовується для забезпечення хутора водою. Башта приваблює архітектурними рішеннями з ознаками неоготичного стилю, в такому, наприклад, побудовано одну з туристичних перлин Запорізької області – садибу Попових у місті Василівка. Окрім архітектурної цінності, цікава як пам’ятка науки і техніки, адже ця споруда безпосередньо пов’язана з забезпеченням водопостачання міста. Видима наземна частина - це далеко не весь комплекс вежі, під землею розташована система, за допомогою якої  рухалась у визначеному людьми напрямку вода. На жаль, невідомо, чи збережена підземна частина комплексу.

Раніше портал Depo.Запоріжжя повідомляв, що старовинна башта опинилася в епіцентрі будівельних робіт. На сполох через це забили небайдужі запоріжці та почали збір коштів, необхідних для підготовлення документації для надання башті охоронного статусу.

 

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Запоріжжя.Depo

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"