Відкриття пляжного сезону, уроки української, повітряні мандри: Як не змарнувати вихідні у Запоріжжі

Безліч яскравих – музичних, спортивних, екстремальних, творчих - заходів чекають на жителів і гостей Запоріжжя першими літніми вихідними - 1 та 2 червня

Портал Depo.Запоріжжя зібрав ТОП-10 найцікавіших заходів та подій, що відбуватимуться у Запоріжжі впродовж перших вихідних цього літа.

Урочисте відкриття пляжного сезону

Здійснилася, хоча і частково, мрія запоріжців про наведення ладу на Правобережному пляжі. Його ліву частину реконструювали, облаштувавши усією необхідною інфраструктурою. Відкриють пляжний сезон урочисто – з аматорами, конкурсами, виїзною торгівлею.

Коли: у суботу, 1 червня, об 11:00

Де: на Правобережному пляжі, що біля бульвару Вінтера

Вхід: вільний  

Уроки української

Практикум для тих, хто ніяк не наважиться перейти на українську мову, бо бракує практики. Майстер-клас "Легкий старт: як почати говорити українською" проведе Олена Ольшанська – поетка, філологиня, координаторка Безкоштовних курсів української мови у Запоріжжі. Учасники тренінгу дізнаються, що потрібно, аби почати говорити українською, а також збагатять свій лексичний запас цікавими та корисними словами.

Коли: у суботу, 1 червня, о 18:00

Де: в Арт-просторі Обласної бібліотеки на проспекті Соборному, 142

Вхід: вільний

Прогульки по Запорожжю

Піша екскурсія Історичні "Прогульки по Запорожжю", яка присвячена подіям Української революції та Визвольних змагань на території міста. Учасники зануряться у бурхливі події 100-річної давнини, які відбувалися в Олександрівську в часи українського державотворення, дізнаються, як і де відроджувалося українське товариство "Просвіта", де відбувалися перші бої між українськими військами та більшовиками наприкінці 1917 року, як жило місто під час перебування тут січових стрільців та бійців Кримської групи Армії УНР.

Коли: у суботу, 1 червня, з 17:00 до 19:00

Де: старт від Запорізького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Володимира Магара на проспекті Соборному, 41

Вартість: від 50 гривень

Каміння Хортиці

Семінар з сакральної географії, присвячений камінням острова Хортиця. Фахівці розкажуть про народження острова, його скелі, святилища, менгіри та кам’яних людей. Доповідач - старший науковий співробітник сектору "Кам’янська січ" відділу музейних комунікацій Національного заповідника "Хортиця" Сергій Сурченко.  

Коли: у суботу, 1 червня, з 11:00 до 14:00

Де: старт від адміністративного входу Музею історії запорозького козацтва на острові Хортиця

Вхід: вільний

Малюнок кавою

Виявляється, каву можна не лише пити, а ще й створювати за її допомогою справжні витвори мистецтва. Майстер coffee art Світлана Преображенська навчить учасників майстер-класу оригінальній техніці створення картин, засобом для створення яких виступає улюблена багатьма кава. Усі необхідні матеріали входять у вартість. Після майстер-класу учасники отримають оригінальні картини, намальовані власноруч.

Коли: у суботу, 1 червня, з 16:00 до 19:00

Де: в Студії кераміки "Шалене Коло" на вулиці Гоголя, 77

Вартість: 250 гривень, бронювання місць за телефоном (050) 955-37-14

Політ на повітряній кулі

Політ на повітряній кулі можуть здійснити відвідувачі фестивалю "Ярмарок спорту". Бажаючих піднятися над Запоріжжям виявилося настільки багато, що бронювання місць вже завершена. Проте шанс піднятися у повітря все ж є. Серед найактивніших учасників "Ярмарку спорту", ​​які проявлять себе на інтерактивних локаціях, будуть розіграні 10 безкоштовних квитків на політ. Переможців буде обрано за допомогою лотереї.

Коли: у суботу, 1 червня, з 11:00 до 13:00

Де: відкрита територія за футбольним полем у парку культури і відпочинку "Дубовий гай" на вулиці Глісерній, 1

Вартість: 250 гривень

"Товар в наявності"

Соціальна драма до Дня захисту дітей. Історія про чотирьох молодих жінок, які потрапляють у складне життєве становище, в якому вони очікують на появу своїх незапланованих немовлят. Вагітність не завжди буває бажаною та щасливою, тож перед кожною з жінок постають важливі та доленосні питання. За контрактом вони повинні відмовитися від дитини, на користь багатих, але бездітних сімей. Як жити далі? Який вибір зробити? Чи є насправді цей вибір? У кожної дівчини своя непроста історія та своя драма.

Коли: у суботу, 1 червня, та у неділю, 2 червня, о 17:00

Де: у театрі-лабораторії VIE на вулиці Наукове містечко, 35, на острові Хортиця

Квитки: 50-70 гривень

Ярмарок спорту

П'ятий ювілейний "Ярмарок спорту". Свято спорту та здорового способу життя триватиме два дні. У перший - відбудуться показові виступи спортивних колективів міста, майстер-класи, інтерактивні конкурси, працюватиме великий майданчик активних та екстремальних видів спорту та виставка останніх досягнень галузі здорового способу життя. У другий день заплановані чемпіонати з різних видів спорту просто неба. Центральним заходом свята стане VІІ Всеукраїнські козацькі ігри "Запорозька слава" та Чемпіонат України з боїв "Лава на лаву", який проводитиме Всеукраїнська федерація Спас.

Коли: у суботу, 1 червня, та у неділю, 2 червня, з 11:00 до 17:00

Де: у парку культури і відпочинку "Дубовий гай" на вулиці Глісерній, 1

Вхід: вільний

Фестиваль сім'ї

Наймасштабніше запорізьке сімейне свято, де можна гарно і весело провести час всією родиною. Збір учасників відбудеться 1 червня о 10:00 на площі Свободи, де гостей вітатимуть аніматори. Після чого усі разом колоною пройдуть до парку "Дубовий гай", де і запланована основна програма. Тут працюватиме місто майстрів, ярмарок професій, містечко морозива та багато інших цікавих локацій. Також відбудеться святковий концерт.

Коли: у суботу, 1 червня, та у неділю, 2 червня, з 10:00 до 20:00

Де: у парку культури і відпочинку "Дубовий гай" на вулиці Глісерній, 1

Вхід: вільний

На каяках - у Дніпровські плавні

Незабутня подорож до запорізької Амазонії: унікальна можливість відвідати природний лабіринт з безлічі каналів, з'єднаних між собою, помилуватися дикою природою та побачити рідкісних птахів і дивовижні рослини. Учасники здолають на каяках Кушугумську затоку, та мальовничі протоки - загалом 12 кілометрів Дніпровськими плавнями. Також програмою передбачений обід та відпочинок на березі Дніпра.

Коли: у неділю, 2 червня, о 09:00 та о 14:00

Де: збір учасників на базі відпочинку "Прогрес" (передостання база на "Хвилі")

Участь: 300 гривень, бронювання місць http://bit.do/eQ9J3.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя