Пішов із життя запорізький митець, засновник арт-галереї Юрій Бараннік

Відомий запоріжець, засновник арт-галереї Barannik помер сьогодні, 6 листопада
 

Пішов із життя запорізький митець, засно…

Про це з посиланням на дружину Юрія Баранніка Наталю повідомила у Facebook запорізька активістка, кураторка культурних проектів Наталія Лобач, передає Depo.Запоріжжя.

Не стало відомого художника, урбаніста, засновника арт-галереї Barannik – Юрія Баранніка.

"Я вірю, що після відходу, люди чують нас. Юро, я хочу сказати спасибі за дуже велику і цінну частину мого життя. За сміливість і фантазію, які не вміщалися в межі реальності, не вміщалися в прийняте і накатане. За наполегливу і успішну боротьбу з шаблонами і дурістю. За людей і простори, які ви відкривали. За думки і атмосферу. За дитяче захоплення всім новим. І за бажання допомагати цьому новому жити", – написала Лобач.

На сторінці Юрія Баранніка у Facebook  зараз один за одним з’являються пости прощання, що їх залишають ті, хто особисто знав Баранніка, захоплювався ним та його діяльністю.

"Світла пам'ять світлій людині, яка прагнула зробити сіре місто Сонячним. Він зробив все що міг! І навіть більше!" – простився письменник Борис Артемов.

"Юрочко, дорогий, як же так. Я не вірю. Так гірко. Світла пам'ять. Друже", – написала Заслужена артистка України, артистка академічного симфонічного оркестру Ілона Турчанінова.

"Спочивай, друже. Ти багато зробив", – простився журналіст та депутат Запорізької міськради Володимир Москаленко.

"Яке горе", – написав директор Центру мистецтв "АРТ-Простір" та Запорізької книжкової толоки Ігор Гармаш.

"Порожнеча, нема чого сказати, пішов океан", – зазначив журналіст Дмитро Смольєнко.

Юрій Бараннік народився у Сибіру, але мав міцне запорізьке коріння, любив Запоріжжя, намагався зробити місто яскравішим. Заснував галерею Lenin, яка отримала назву через близькість до пам’ятника, та 2016 року "декомунізувалася" у Barannik. Галерея була майданчиком не лише для різноманітних виставок, але й творчих зустрічей, виступів поетів і музикантів, лекцій.

Бараннік брав активну участь в організації арт-заходів і за межами галереї, популяризував Соцмісто як значне архітектурне і культурне надбання Запоріжжя.

Смерть художника і галериста непоправна втрата для Запоріжжя. Дата і час прощання з Юрієм Баранніком поки невідомі.  

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"