"Під ковпаком" - 300 бойовиків: У Запоріжжі вперше публічно підбили підсумки боротьби з тероризмом

Риску під антитерористичною діяльністю-2018 підбили сьогодні, 17 січня, в Управлінні СБУ в Запорізькій області, вперше частина заходу відбулася у відкритому форматі

Про це повідомляє кореспондент Depo.Запоріжжя.

Координаційна група Антитерористичного центру при УСБУ в Запорізькій області провела підсумкову нараду за участі регіональних суб'єктів боротьби з тероризмом та вперше – за присутності ЗМІ.

Під час відкритої частини наради були озвучені деякі дані щодо боротьби з тероризмом у 2018 році. Зокрема, на території Запорізької області було розкрито 20 подібних злочинів, затримано четверо підготовлених бойовиків, ще понад 300 терористів перебувають під постійним наглядом запорізьких оперативників. Йдеться про злочинців, які нині ховаються на окупованих територіях Донбасу. Утім, як зазначив перший заступник начальника УСБУ Руслан Єна, хоча запорізькі оперативники зараз фізично не в змозі дотягнутися до цих бойовиків, кожний їхній крок відомий службі безпеки.

У свою чергу керівник територіального управління СБУ Олександр Хілько зазначив, що лише завдяки координації і співпраці усіх регіональних суб'єктів боротьби з тероризмом вдалося упродовж року зберігати спокій на Запоріжжі. За словами Хілька, 2018 року в області було вилучено понад 300 одиниць зброї, понад 57 тисяч боєприпасів та набоїв, майже 20 кілограмів вибухівки. Керівник УСБУ зазначив, що фахівці розуміють, який це великий арсенал і наскільки б напруженою була ситуація в регіоні, якщо б ця зброя не була вилучена.

У 2018 році в Запорізькій області окрім того провели двоє тактико-спеціальних та двоє командно-штабних навчань антитерористичної спрямованості. За словами керівництва УСБУ, те, що знешкодження терористів та звільнення заручників відпрацьовували під час навчань, а не в реальності – свідчення ефективної роботи Антитерористичного центру.

Олександр Хілько подякував за співпрацю усім суб'єктам боротьби з тероризмом: правоохоронцям, рятувальникам, чиновникам, військовим тощо. Двадцятьох учасників антитерористичних навчань-2018 за високий професіоналізм було нагороджено грамотами Координаційної групи Антитерористичного центру при УСБУ в Запорізькій області, Запорізької ОДА та обласної ради, а також відзнаками "Знак Антитерористичного центру при Службі безпеки України".

Раніше повідомлялося, що у Запоріжжі СБУ зловила піарника "Л/ДНР".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя