Під акомпанемент мітингів: У Запорізькій облраді поділили гроші, але не змогли поділити посади

Чергова сесія Запорізької облради, призначена на четвер, 22 березня, не віщувала ексцесів, принаймні внутрішніх. Але вони прийшли ззовні

Журналіст регіональної редакції Depo.Запоріжжя
Під акомпанемент мітингів: У Запорізькій…

Сесія Запорізької облради розпочалася під акомпанемент одразу двох громадських акцій. Одна була тиха і нечисленна, інша гучна і багатолюдна. На обидві посадовці і депутати відреагували, хоча й своєрідно.

На вулиці біля будівлі облради перед сесією зібралися близько двох десятків активістів, які вимагали відсторонення від посади директора Запорізького авіаційного коледжу Олександра Дудникова. Йому закидали самочинне та незаконне зняття надбавок викладачам, через що ті отримують мізерні зарплати. "Дудников, поверні мої гроші", - вимагали активісти, які назвали себе представниками Антикорупційного руху України. Уже в сесійній залі активістів підтримали представники "Самопомочі" та "Укропу", оголосивши відповідний запит до ЗОДА, яка фінансує коледж. Утім, депутатський запит підтриманий більшістю ради не був.

У той час коли "антикорупційники", що виступали проти директора авіаколеджу, тихесенько стояли з плакатами біля облради, усередині відбувався мало не штурм. Прорватися на сесію жадали інші активісти, переважно, АТОвці.

Ветерани казали, що хочуть поставити депутатам кілька питань щодо виділення землі. Усіх до зали не пустили, активісти делегували представників. Однак депутати відмовилися надати їм слово. Лідер акції - боєць батальйону "Донбас" Віталій Олешко (позивний "Сармат") намагався перекричати у сесійній залі депутатів. Присутній на сесії голова ЗОДА Костянтин Бриль звернувся до поліцейських з вимогою вгамувати активіста. У роботі сесії змушені були оголосити перерву.

На вулиці Олешка затримали та помістили в автозак. АТОвці заблокували машину. Сталася сутичка. Один з активістів отримав травму голови. На Олешка склали протокол про дрібне хуліганство та відпустили.

Варто зазначити, що хоча проблеми з виділенням ветеранам землі в Запорізькій області, дійсно, існують, акція АТОвців, принаймні з боку тих, хто їх зорганізував, мала вигляд навмисного розкачування та провокування ситуації. А болісне земельне питання було обрано спеціально, аби зібрати ветеранів. Голова ЗОДА Костянтин Бриль наголосив, що "депутати не підтримали не захисників України. А тих, хто використовує сесійну залу, як сцену для яскравого шоу". Також Бриль запевнив, що в державі робиться все для розв'язання проблеми з виділенням землі. Утім, самі АТОвці, що обговорювали подію на вулиці, зійшлися на тому, що саме їх провокували. Наприкінці наголосили, що претензій до поліції не мають. Активіст, який отримав під час сутички травму, запевнив: почувається нормально.

Після того, як всіх, хто заважав наполегливій депутатській роботі, з зали прибрали, розгляд питань порядку денного мав рухатися швиденько. Адже за кілька днів до сесії в облраді звітували про погодження питань із лідерами фракцій та груп. Але, як з'ясувалося, погодили не всі.

Обранці, дійсно, швидко розглянули всілякі господарчі питання, внесли зміни до обласних програм та розподілили кошти. В області з'явився значний бюджет розвитку - 608 млн грн. Ці кошти не закладалися, коли приймався бюджет на 2018 рік, тому що тоді ще не був ухвалений Держбюджет. Також були розподілені 102,5 млн грн обласного екологічного фонду - на відповідні проекти і заходи та 170,1 млн грн коштів митного експерименту для ремонту доріг, що залишилися з минулого року. Окрім того, громадам повернули частину суми, яку вилучили з їхніх бюджетів у січні.

До фінансових питань також можна віднести звернення облради до народних депутатів, міського голови та мало не всіх підприємств регіону з проханням виділити кошти на добудову лікувального корпусу та придбання лінійного прискорювача для обласного онкодиспенсера. Йдеться про щонайменше 50 млн грн.

Без зволікань створили депутати комісію з оцінки корупційних ризиків, яка працюватиме над підготовкою Антикорупційної програми Запорізької обласної ради на 2018-2020 роки, що має бути створена на вимогу Закону України "Про запобігання корупції".

Коли з коштами закінчили та перейшли до людей, плавна течія сесії почала дещо пробуксовувати. Депутати навідруб відмовилися увести до складу постійної депутатської комісії з питань бюджету свого "новоприбулого" (улітку минулого року) колегу з фракції "Батьківщини" Геннадія Фукса, мовляв, нехай йде в ту комісію, в якій був його попередник. Обурений депутат заявив, що не на заміну у футбольній команді виходить і має право обирати комісію, в якій працюватиме. Але його "прокотили". Більше пощастило "новенькому" Віктору Буську з "Опоблоку", який, утім, в "чужі" комісії не рвався, а замінив у комісії з питань будівництва, транспорту, зв'язку та паливно-енергетичного комплексу свого попередника Володимира Байду, який минулого року склав депутатські повноваження.

Остаточно зав'язла сесія на питаннях про призначення керівників комунальних установ та закладів. Деякі з них не можуть розглянути мало не півроку. Не сталося й сьогодні. Перший заступник голови облради Єгор Семенков, який проводив 21 сесію, заявив, що питання не вийшло погодити та оголосив перерву. Триватиме вона два тижні - до 5 квітня.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme