Перукарі розгублені, стихійна торгівля розгорнута: Як на Запоріжжі послабився карантин

Карантинні обмеження в Запорізькій області послаблені з понеділка, 11 травня. Дехто сприйняв це як закінчення карантину і тепер взагалі нехтує санітарними обмеженнями, інші ще не ризикують скористатися наданою свободою
 

Перукарі розгублені, стихійна торгівля р…
Вулична торгівля в Запоріжжі

Чи не першим проявом послаблення карантину в регіоні стало зменшення кількості людей в масках, хоча масковий режим в публічних місцях ніхто не скасовував. До того ж людей на вулицях значно побільшало. Утім, і те, і інше можна вважати наслідками поліпшення погоди та загальної втомленості запоріжців карантином. Щодо інших "паростків свободи" – їх видно, що називається, неозброєним оком.

Відновлення роботи ТРЦ та салонів краси

Ще напередодні ослаблення карантину в зачинених майже два місяці промтоварних магазинчиках та салонах красоти можна було спостерігати певні рухи. Десь мили вікна, десь щось розставляли, тобто готувалися.

Із 11 травня запрацювали запорізькі ТРЦ. На вході – дезінфікуючи розчини та целофанові рукавички, оголошення про те, що карантин триває, необхідно дотримуватися маскового режиму і соціальної дистанції.

При цьому в ТРЦ станом на понеділок відкрилися далеко не всі магазини. "Ми не встигли підготуватися, аби працювати з дотриманням нових санітарних правил", – пояснили в одному з магазині білизни.   

Запрацювали і маленькі промтоварні магазинчики. Біля них із ранку вишикувалися черги, адже всередину пускали одночасно не більше 10 людей.

Відкрилися і деякі салони краси, однак далеко не всі. "Тиждень почекаємо, подивимося, як інші відкриватимуться, які будуть вимоги. Я зараз ще не готовий вимірювати температуру на вході, тим більше, не знаю, як забезпечити відстань у півтора метра між клієнтом і майстрами", – розповів власник однієї з запорізьких перукарень.

Запоріжжя, салон краси після послаблення карантину

Запоріжжя, відчинена перукарня 

При цьому більшість перукарень поновили запис клієнтів, тож, вочевидь, готові найближчими днями розпочати роботу.

Ринки в Запорізькій області почали відкривати ще з 1 травня. Ще до послаблення карантину їх в регіоні запрацювали понад два десятки.

Цими ж вихідними, зокрема, і біля них розгорнулася стихійна торгівля, якій ніяких дозволів, звісно ж, ніхто не давав.

Стихійна торгівля під час карантину на Запоріжжі Запоріжжя, стихійна торгівля поруч з Малим ринком

Запоріжжя, стихійна торгівля поруч із Малим ринком

Парки та літні майданчики кафе

Розваг для запоріжців із послабленням карантину побільшало. Відчинилися для відвідувачів парки (більшість запоріжців досі не розуміє, навіщо їх закривали). В деяких парках, як, наприклад, у Мелітополі, вже працюють й усі атракціони.

Парк у Мелітополі

Мелітополь, парк. Фото: Типовий Мелітополь 

При цьому ані маскового режиму, ані дистанції переважна більшість відвідувачів парків не дотримуються. "Гуляли в понеділок із собакою в парку Перемоги, людей повно, жодного в масці", – поділився запоріжець Сергій.

Із 11 травня дозволено працювати літнім майданчикам кафе. Однак відкрилися далеко не всі. Але ті, що відкрилися, не порожні. При цьому на деяких майданчиках ще тривали станом на понеділок якісь підготовчі роботи, а ось деякі стояли без натяків "на життя".

Запоріжжя, літній майданчик кафе

Запоріжжя, літній майданчик. Фото: Гвозді

Відчинилися також запорізькі музеї, зоопарк у місті Василівка, який потерпав через карантин, приймає відвідувачів запорізький ботанічний сад тощо.

Зачиненими ж лишаються театри та кінотеатри.

Однак у повній міри скористатися послабленням карантину можуть далеко не всі запоріжці, адже транспортні обмеження діють, як і раніше. З Правого берега Запоріжжя, наприклад, не просто дістатися й великих торгівельних центрів, і парків, і літніх майданчиків біля улюблених кафе, які зосереджені в центрі. "Я зараз ходжу тільки на пошту або за продуктами, виходжу десь раз на тиждень. Вже не можу дочекатися, коли транспортом можна буде користуватись", – підсумовує жителька Правого берега Марія, яка до карантину не уявляла життя без цікавого культурного дозвілля. 

вуличний музикант у Запоріжжі під час карантину

Насолоджуйтеся поки тим, що є. Вуличний музикант у Запоріжжі

Читайте також:

Хортиця назавжди: Як заповідний запорізький острів "проривався" до поціновувачів крізь карантин

Море-2020: Які ціни запропонують на запорізьких курортах      

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"