"Перевзуті" нардепи й металургійний "десант": Чому вибори на Запоріжжі тхнуть нафталіном

За два тижні до позачергових виборів до Верховної Ради, з огляду на результати останніх соцопитувань, можна із сумом констатувати: голос патріотичного Запоріжжя у парламенті гучним не буде
 

У дев’ятьох округах Запорізької області загалом зареєстровані 125 кандидатів у народні депутати. Чисельність самовисуванців і кандидатів, висунутих партіями, поділена майже навпіл: 62 та 63. Запоріжці є й у списках політичних сил, які за результатами соцопитувань долають або ще можуть здолати прохідний бар’єр. Однак, на прохідних станом на початок липня місцях представників краю – обмаль. 

Третина чинних запорізьких нардепів зробили ставку на "Опозиційну платформу"

За результатами позачергових парламентських виборів 2015 року, найпотужнішим запорізьке представництво було у фракції Блоку Петра Порошенка. До неї входили п’ятеро з дев’ятьох запорізьких нардепів: Ігор Артюшенко (виборчий округ №75), Сергій Валентиров (округ №81), Вадим Кривохатько (округ №82), Петро Сабашук (округ №74) та Микола Фролов (округ №76). У прийдешніх виборах беруть участь усі, окрім Фролова, чинні запорізькі нардепи, при цьому жодний із них не балотується у мажоритарних округах як висуванець правонаступниці БПП – партії "Європейська солідарність". 

Керівник обласного осередку "ЄС" нардеп Ігор Артюшенко бере участь у виборах у складі партійного списку. Однак місце №41, яке він посів, не здається перспективним щодо здобуття Артюшенком депутатського мандату, позаяк поки "ЄС" за списком може претендувати на менше, ніж 30 місць у Верховній Раді.

"Полишений" Артюшенком округ №75, що включає Дніпровський та Заводський райони обласного центру, найбільш конкурентний в Запорізькій області. Причому конкурентний не стільки через кількість кандидатів – їх тут 13 (сім – від партій та шість самовисуванців), скільки через їхню політичну вагу. В окрузі балотуються три депутати Запорізької міськради: Микола Бєлий, Віталій Рябцев, Дмитро Сірий, та три депутати Запорізької обласної ради: Ярослав Гришин, Сергій Кальцев та Віктор Бусько. Останній член так званої "команди Володимира Буряка", міського голови Запоріжжя. Під цим брендом "Опозиційний блок" намагатиметься провести з Запоріжжя в парламент ще двох, окрім Буська, кандидатів. Широку виборчу палітру округу доповнюють висуванець від "Слуги народу" Роман Соха, двоє "його клонів", вочевидь "клон" Кальцева – такий собі Каліцев, висунута "Голосом" представниця "ахметівського" телеканалу ТВ-5 Олександра Савченко та висуванець від "Сили людей" Денис Ващук. Це ледве не єдиний округ в Запорізькій області, результати виборів в якому важко передбачити.   

Одномандатний виборчий округ №75

Самовисуванці

Кандидати від партій

Імовірні "клони"*

Ярослав Гришин, директор ТОВ "Міжнародна юридична фірма "Ярослав Гришин та партнери", депутат Запорізької облради, член "Укропу"

"Європейська Солідарність" – Микола Бєлий, директор ТОВ "ВІКОНДА-ЗАПОРІЖЖЯ", депутат Запорізької міськради, член "ЄС"

 

Олег Серовський, підприємець, безпартійний

"Опозиційний блок" – Віктор Бусько, тимчасово не працює, депутат Запорізької облради, член "Опоблоку"

 

Дмитро Сірий, тимчасово не працює, депутат Запорізької міськради безпартійний

"Сила Людей" – Денис Ващук, підприємець, член "Сили Людей"

 
 

"Опозиційна платформа – За життя" – Сергій Кальцев, радник директора ТОВ "Компанія "Александр", депутат Запорізької облради, безпартійний

Олександр Каліцев, підприємець (знявся з виборів 5 липня)

 

"Батьківщина" – Віталій Рябцев, підприємець, депутат Запорізької міськради, член ВО "Батьківщина"

 
 

"Голос" – Олександра Савченко, керівник відділу ЗНТРК "ТВ-5", безпартійнa

 
 

"Слуга народу" – Роман Соха, тимчасово не працює, член партії "Слуга народу"

Олександр Алентьєв президент Громадської організації "Політичне об’єднання "Слуга народу"

Олександр Хобенко, керівник проекту ГО "Слуга для народу"

*Клони, або двійники – технічні кандидати, дані яких у виборчому бюлетені співпадають із даними реальних кандидатів, таким чином останні можуть втрачати голоси виборців. З одного боку, ніколи не можна виключати збіги, з іншого – з виборів у вибори ця технологія не втрачає популярності й ефекту, зокрема через те, що правоохоронні органи не можуть або не хочуть запобігти цьому різновиду політичного шахрайства. Тож для усвідомленого вибору на це варто зважувати.  

В окрузі №76 ( Вознесенівський та Хортицький райони Запоріжжя), обраний від якого 2015 року ректор Запорізького національного університету Микола Фролов не бере участі у перегонах, запоріжці обиратимуть поміж 18 облич. Більше не зареєструвалися у жодному запорізькому окрузі. Політична вага та впізнаваність у кандидатів дуже різні. Упродовж багатьох років округ вважався вотчиною комбінату "Запоріжсталь". Саме його "приберегли" для "золотого хлопчика" запорізької мерії (заводомерії, як називають цей орган місцевого самоврядування запоріжці через його міцні зв’язки з комбінатом "Запоріжсталь"), заступника міського голови Запоріжжя Анатолія Пустоварова, висунутого "Опоблоком" та "брендованого" в якості члена "команди Буряка". Півтора роки тому імідж Пустоварову трохи попсували правоохоронні органи, закинувши розкрадання бюджетних коштів та ще й оприлюднивши записи розмов про оборудки, що увійшли в новітню історію Запоріжжя як мем "стадіон-чик". Сам Пустоваров дивовижним чином зник під час найгарячішої фази слідчих дій, казали: втік в капцях по снігу. Конкурентів у Пустоварова чимало: п'ятеро депутатів Запорізької міськради, висунутий "Опозиційною платформою" екс-заступник голови Запорізької облради Микола Ярмощук, "демсокировець" Олександр Лебідь, "свободівець", ветеран АТО Тимур Книш, ще один АТОвець, висунутий ЄС, Валерій Прозапас тощо.

Одномандатний виборчий округ №76

Самовисуванці

Кандидати від партій

Імовірні "клони"*

Сергій Гайдук, адвокат, безпартійний

"Свобода" – Тімур Книш, головний спеціаліст Державної служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, ветеран АТО, член ВО "Свобода"

 

Людмила Гашенко, директор Запорізької суспільно-гуманітарної гімназії № 27, безпартійнa

"Сила і честь" – Михайло Коваленко, директор ТОВ "Лідер АГРО – КР", член партії "Сила і честь"

 

Андрій Іванов, директор Запорізької обласної громадської організації "Центр законодавчих ініціатив", екс-керівник міської організації Партії регіонів, організатор запорізького "Полку Перемоги",  безпартійний

"Самопоміч" – Олег Корольов, підприємець, депутат Запорізької міськради, член "Самопомочі"

 

Катерина Константинова, підприємець, депутат Запорізької міськради, безпартійнa

"Демократична сокира" – Олександр Лебідь, громадський активіст, тимчасово не працює, член "Демсокири"

 
Василь Полюсов, директор, ТОВ "Мотор Інвест Груп", депутат Запорізької міськради, безпартійний

"Батьківщина"  –  Володимир Москаленко, кореспондент газети "МИГ", ветеран АТО, депутат Запорізької міськради, член "Батьківщини"

 

Михайло Прасол, заступник директора ТОВ "Міжнародна юридична фірма "Ярослав Гришин та партнери", депутат Запорізької міськради, член "Укропу"

Аграрна партія України – Олександр Притула, доцент кафедри теорії та методики фізичної культури і спорту Запорізького національного університету, президент Всеукраїнської федерації національних єдиноборств "Спас", безпартійний

 
 

"Європейська Солідарність" – Валерій Прозапас, заступник директора з економіки ТОВ "Корнер Сервіс", ветеран АТО, член "ЄС"

 
 

"Опозиційний блок" – Анатолій Пустоваров, заступник міського голови Запоріжжя, член "Опоблоку"

 
 

Партія Пенсіонерів України – Валерій Фоменко, директор ПП "Ін-Про", член Партії Пенсіонерів України

 
 

"Слуга народу" – Євгеній Шевченко, підприємець, безпартійний

Анатолій Солдатов, керівник проекту в Громадській організації "Громадський рух "Слуга народу"

 

"Опозиційна платформа – За життя" – Микола Ярмощук, директор КЗ "Запорізький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді", екс-заступник голови Запорізької облради, безпартійний

 

Більшість чинних запорізьких нардепів серед партій "обрали" для балотування відверто проросійську політсилу Бойка – Медведчука "Опозиційна платформа – За життя". Нею у народні депутати висунуті член фракції БПП Валентиров – в "рідному" окрузі № 81, а також представники депутатської групи "Воля народу": Володимир Бандуров та Олександр Пономарьов. Обидва в "своїх" округах, де обиралися 2015 року, – №79 та №78. Варто зазначити, що хоча нардеп Пономарьов не входив у фракцію БПП, на минулих виборах політична сила Петра Порошенка створила для цього вельми одіозного політика з Партією регіонів в "анамнезі" "теплу ванну", висунувши в "його" бердянському 78-му окрузі нікому не відому завідувачку дитячим садком Ірину Євстаф'єву, що прийшла до фінішу сьомою.

Нардеп Пономарьов достатньо попрацював в окрузі і в гарному, і в поганому сенсах, аби нині особливо не боятися конкуренції. У висуванця від перспективної політсили "Слуга народу" Віталія Боговіна тут зареєстрований майже повний "клон" Василь Боговін від ГО "Громадський рух" "Слуга народу". "ЄС" висуває ту саму завідувачку дитсадком Євстаф'єву, впізнаваність і політична вага якої жодним чином не змінилася з минулих виборів. Навряд чи господарю Бердянська, яким вважається Пономарьов, варто боятися конкуренції з висуванцем "Опозиційного блоку" Сергієм Путрею чи висуванцем від "Батьківщини" Андрієм Гогунським. Єдине, що може нині псувати нардепу Олександру Пономарьову передвиборчий настрій, так це його "клон" – якийсь менеджер з продажу Олександр Пономарьов, зареєстрований в окрузі.   

Одномандатний виборчий округ №78

Самовисуванці

Кандидати від партій

Імовірні "клони"*

Павло Насєдкін, директор ТОВ "Фрактал", безпартійний

"Слуга народу" – Віталій Боговін,  директор ПП "Бізон-Тех 2006", безпартійний

Василь Боговін, громадська організація "Громадський рух "Слуга народу"

Андрій Шувалов, підприємець, безпартійний

"Батьківщина" – Андрій Гогунський, латифундист, фактичний власник фермерських господарств, на яких працює агрономом, депутат Запорізької обласної ради, член "Батьківщини"

 

Юрій Щуклін, підприємець, безпартійний

Аграрна партія України – Віктор Годлевський, голова Чернігівської райради, член Аграрної партії України

 
 

"Європейська Солідарність" – Ірина Євстаф’єва, завідувачка приватним дитячим садком "Капітошка", безпартійнa

 
 

"Опозиційна платформа – За життя" – Олександр Пономарьов, народний депутат України, безпартійний

Олександр Пономарьов, менеджер з продажу ТОВ "Грандагро 2012"

 

"Опозиційний блок" – Сергій Путря, підприємець, депутат Бердянської міськради,член "Опоблоку"

 
 

Свобода" – Микола Тюркеджи, підприємець, член ВО "Свобода"

 
 

Радикальна партія Олега Ляшка – Владислав Шалєєв, директор КП "Продюсерський центр "Аншлаг", депутат Запорізької облради, член  Радикальної партії

 

Нардеп Валентиров із фракції БПП, який із поразкою Порошенка на президентських виборах миттєво переорієнтувався на "Опозиційну платформу", людина – з оточення Пономарьова. Перспективи Валентирова не настільки райдужні, як у "патрона". Насамперед, через висуванця від "Опозиційного блоку", депутата облради Олександра Рєпкіна. При цьому в окрузі №81 із центром в місті Токмак, окрім Валентирова, зареєстровані щонайменше двоє "дружніх" до нардепа Пономарьова кандидатів: Дмитро Гаманець та Олександр Шевченко.    

Одномандатний виборчий округ №81

Самовисуванці

Кандидати від партій

Імовірні "клони"*

Дмитро Гаманець, директор ТОВ "Бердянськбудтрест", безпартійний

"Опозиційна платформа – За життя" – Сергій Валентиров, нардеп,  безпартійний

 

Михайло Пєєв, директор ТОВ "Укр Агро Трейд", безпартійний

"Європейська Солідарність"– Алла Волошина, директор школи, член "ЄС"

 

Юрій Тищенко, директор ДП "Хлібна база 74", безпартійний

"Батьківщина" – Віктор Дудка, депутат Запорізької обласної ради, керівник агрофірми, член "Батьківщина", (знявся з виборів 3 липня)

 

Олександр Цвіліховський, депутат Веселівської райради, тимчасово не працює, безпартійний

Аграрна партія України – Олег Каліман, голова фермерського господарства "Таврія-Скіф", депутат Михайлівської районної ради Запорізької області, член Аграрної партії

 

Олександр Шевченко, комерційний агент підприємства "Курорти Приазов’я", безпартійний

"Слуга народу" – Павло Мельник, піар-директор у благодійному фонді "Алкоголь СТОП", безпартійний

 
 

"Сила і честь" – Ігор Педан, киянин, гендиректор ТОВ "Нано Оіл Україна", член партії "Сила і честь"

 
 

"Справжні дії" – Андрій Петров, виконувач обов’язків старости Тимошівського старостинського округу Михайлівського району Запорізької області, безпартійний

 
 

"Свобода" – Інна Рєзнік, підприємець, член "Свободи"

 
 

"Опозиційний блок" – Олександр Рєпкін,  депутат Запорізької облради, голова наглядової ради ТОВ "Токмак Солар Енерджі", член "Опоболку"

 

Щодо ще одного висуванця "Опозиційної платформи" – екс-"регіонала" Бандурова, якого вважали людиною колишнього голови Адміністрації президента Януковича Андрія Клюєва, на минулих виборах він в окрузі №79 із центром у місті Василівка одержав доволі сумнівну, але перемогу, над кандидатом "від Ахметова" – головою первинної профспілкової організації контрольованого олігархом Дніпрорудненського залізорудного комбінату Олександром Григорчуком. Нині "Опозиційний блок" сподівається на реванш, висунувши в окрузі Бандурова Дніпрорудненського міського голову Юрія Коробова.

Одномандатний виборчий округ №79

 

Самовисуванці

Кандидати від партій

Імовірні "клони"*

Олена Астахова, підприємниця, голова Василівської районної організації "Народного фронту", безпартійна 

"Опозиційна платформа – За життя" – Володимир Бандуров, нардеп, безпартійний

 

Маргарита Ашерова, безробітна, безпартійна киянка

"Опозиційний блок" – Юрій Коробов, Дніпрорудненський міський голова, безпартійний

 

Артем Дубков, керуючий партнер в адвокатському об’єднанні "Правовий Вердикт", безпартійний, донедавна – депутат Енергодарської міськради

"Батьківщина" – Андрій Лохматов, начальник юруправління Запорізької АЕС,член "Батьківщини"

 

Олег Коломоєць, підприємець, ветеран АТО, депутат Запорізької міськради, член "Укропу"

Аграрна партія України – Олександр Могилевцев, голова фермерського господарства, член Аграрної партії

 

Юрій Поліно, підприємець, безпартійний

"Європейська Солідарність"– Андрій Терентьєв, заступник міського голови Енергодара, член "ЄС"

 

Іван Сердюк, колишній атомник, нині пенсіонер, безпартійний

"Слуга народу" – Юлія Яцик, керуюча адвокатським бюро "Адвокатська компанія Юлії Яцик", член "Слуги народу"

Тетяна Диновська, керівник проекту в Громадській організації "Громадський рух "Слуга народу"

Сергій Хоролець, депутат Енергодарської міськради, директор КП "Підприємство комунальної власності", безпартійний

   

Анатолій Шевченко, депутат Василівської райради, член ГО "Український комітет по боротьбі з корупцією" пенсіонер, безпартійний

   

У Запоріжжі подбали про теплу виборчу ванну для "патріарха"

Решта, тобто ще четверо чинних запорізьких нардепів, беруть участь у виборах як самовисуванці.

Для одіозного колишнього регіонала з радянсько-проросійськими поглядами Євгена Балицького – єдиного представника Запорізької області у фракції "Опозиційного блока", не знайшлося місця ані в "Опоблоці", ані в "Опозиційній платформі". У своєму окрузі №80 із центром в Мелітополі він йде як член партії "Опозиційний блок", але самовисуванець. У "Платформи" тут свій кандидат – гендиректор підприємства з виробництва комплектуючих для сільгосптехніки, депутат Мелітопольської ради від "Опозиційного блоку" Михайло Маслов. При  цьому політсила Мараєва – Вілкула, що нині носить назву "Опозиційний блок", в окрузі своїх кандидатів не висувала.

На Мелітопольщині теж не обійшлося без "клонів": двох – на "Слугу народу", одного – на міського голову Мелітополя Сергія Мінька. Місцеві ЗМІ закидають організацію "клонування" саме Балицькому. Загалом в окрузі зареєстровані 12 кандидатів: чотирьох висунули партії, восьмеро йдуть самовисуванцями.

Одномандатний виборчий округ №80

Самовисуванці

Кандидати від партій

Імовірні "клони"*

Євген Балицький, нардеп, член "Опозиційного блоку"

"Слуга народу" – Дмитро Гладкий, директор адвокатського об’єднання "Гладкий, Яценко та Партнери", член ""Слуги народу"

Максим Гладишев, керівник проектів в благодійній організації "БФ "Слуга народу"

Костянтин Баранов, керівник проекту в  ГО "ГР "Слуга народу"

Ігор Будаков, підприємець, безпартійний, член громадської організації "ЗЕ!МЕЛІТОПОЛЬ"

"Батьківщина"– Андрій Куртєв, екс-начальник Мелітопольського МВ УМВС, пенсіонер, безпартійний

 

Олексій Булгаков, пенсіонер, ветеран АТО, член "УДАРу"

"Опозиційна платформа – За життя" – Михайло Маслов, депутат Мелітопольської міськради, член "Опозиційної платформи"  

 

Фелікс Кусаєв, підприємець, безпартійний

"Європейська Солідарність"– Ігор Судаков, заступник міського голови Мелітополя, член "ЄС"

 

Сергій Мінько, Мелітопольський міський голова, безпартійний

 

Сергій Мінько, машиніст тепловоза

Позафракційний Вадим Кривохатько, який рік тому гримнув дверима у фракції БПП, балотується як самовисуванець в "рідному" окрузі №82 із центром у Пологах. Загалом тут зареєстровано 16 кандидатів – шість представників партій та ще дев’ять, окрім Кривохатька, самовисуванців. Зокрема, цілий "десант" із оточення бердянського нардепа Пономарьова: самовисуванці-представники афілійованих з Пономарьовим підприємств Артем Гасько та Микола Жовніренко, а також висунутий "Опозиційною платформою" партнер Пономарьова – Володимир Люцканов. Окрім цього, в окрузі балотується як самовисуванець дуже одіозний персонаж запорізького політикуму, син колишнього нардепа та лідера місцевого осередку КПУ Олексій Бабурін-молодший – заступник голови з питань зв’язку з міжнародними організаціями у ГО "Полк Перемоги". Вочевидь, Кривохатьку, який першим серед представників Запорізького краю був зареєстрований кандидатом у народні депутати на прийдешні парламентські вибори, здобути мандат буде нелегко.    

Одномандатний виборчий округ №82

 

Самовисуванці

Кандидати від партій

Імовірні "клони"*

Олексій Бабурін заступник голови у громадська організація "Полк Перемоги", безпартійний

"Патріот" – Ярослав Банчук, заступник директора ТОВ "Запоріжжяелектропостачання", безпартійний

 

Анатолій Васюк, голова Запорізької райдержадміністрації, безпартійний

"Батьківщина" – Сергій Бурма, заступник голови Запорізької райради, член "Батьківщини"

 

Артем Гасько, заступник керівника управління матеріального забезпечення ПАТ "Бердянські жниварки", підприємства афілійованого з нардепом Олександром Пономарьовим, безпартійний

"Європейська Солідарність" – Сергій Інюшев, менеджер у територіальній організації партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність", член "ЄС

 

Микола Жовніренко, менеджер з постачання ТОВ "Санаторій Арктика", підприємства афілійованого з нардепом Олександром Пономарьовим, безпартійний

"Опозиційна платформа – За життя" – Володимир Люцканов, директор ТОВ "Меотіда-1", безпартійний

 

Олександр Зайцев, тимчасово не працює, депутат Вільнянської райради, безпартійний

"Опозиційний блок" – Геннадій Марич, генеральний директор ТОВ "Оріхівський завод сільськогосподарських машин "Агротех", член "Опоблоку"

 

Юлія Клименко, чиновниця у виконкомі Запорізької обласної ради, безпартійнa

"Слуга народу" – Марина Нікітіна, тимчасово не працює, безпартійнa

 

Вадим Кривохатько, нардеп, безпартійний

   

Сергій Литвиненко, директор регіонального центру у страховій компанії "Княжа", безпартійний

   

Дмитро Росіхін, заступник директора ТОВ "Бердянськбудтрест"

   

Андрій Чечель, заступник начальника управління в "Товаристві сприяння обороні України (ТСОУ)", безпартійний

   

Округ №77, що включає Шевченківський район та частину Олександрівського району обласного центру, – найменш конкурентний у Запорізькій області. Настільки, що повірити у збіг майже неможливо, скоріше, – у домовленість створити "теплу виборчу ванну" патріарху місцевої політично-промислової "тусовки", фактичному господарю й власне округу, й розташованого у ньому підприємства "Мотор Січ" 80-річному В’ячеславу Богуслаєву. Чинний нардеп із групи "Воля народу" спробує здобути мандат вп’яте. Скоріше за все, спроба буде успішною. В окрузі, окрім нардепа, зареєстровані лише семеро кандидатів – значно менше, ніж у будь-якому іншому на Запоріжжі. Найпопулярніша політсила "Слуга народу" висунула тут майже нікому невідомого весільного фотографа Сергія Штепу. "Опозиційний блок" – одного з керівників "Запоріжкокса", який, утім, не надто впізнаваний, до того ж не рекламується у компанії інших "опоблоківських" висуванців з так званої "команди Буряка". Схоже, зіграла "у піддавки" з Богуслаєвим й "Опозиційна платформа", висунувши пенсіонера, одного з керівників місцевого осередку Української Спілки ветеранів Афганістану Валентина Зарву. "ЄС" висунула реального кандидата – АТОвця Андрія Хімічева, але чи зможе він скласти конкуренцію господарю "Шевчика" (Шевченківського району Запоріжжя) Богуслаєву, питання відкрите. 

Одномандатний виборчий округ №77

Самовисуванці

Кандидати від партій

Імовірні "клони"*

Вячеслав Богуслаєв, народний депутат України, безпартійний

"Опозиційний блок" – Сергій Бессонов, директор з охорони праці, промислової безпеки та екології ПрАТ "Запоріжкокс", член "Опоблоку"

 

Сергій Кириченко, підприємець, безпартійний

"Опозиційна платформа – За життя" – Валентин Зарва, пенсіонер, член "Опозиційної платформи"

 

Максим Петров, підприємець, безпартійний

"Європейська Солідарність" – Андрій Хімічев, тимчасово не працює, ветеран АТО, член "ЄС"

 

Олена Сідельникова, помічник адвоката в адвокатському бюро "Станіслава Гришина", член "Укропу"

"Слуга народу" – Сергій Штепа, тимчасово не працює, донедавна надавав послуги з фотографування, зокрема весіль, безпартійний

 

Округ № 74, що включає Комунарський район та частину Олександрівського району Запоріжжя, навпаки доволі конкурентний: 17 зареєстрованих кандидатів (вісім партійних, дев’ять самовисуванців), серед них кілька таких, кого можна вважати важковаговиками цих перегонів. Насамперед, це – чинний нардеп від БПП, який йде як самовисуванець, Петро Сабашук. Попри те, що в медійному просторі конкуренцію йому начебто складає співробітник ГПУ Владислав Куценко, насправді конкуруватимуть із Сабашуком насамперед представник "команди Буряка", висуванець "Опоблоку" – депутат Запорізької міськради Ігор Чумаченко та екс-голова Запорізької облради, висуванець "Опозиційної платформи" Павло Матвієнко. Окрім того, конкуренцію названим кандидатам може скласти висуванець "Слуги народу"  гендиректор спортивного комплексу "Юність" Геннадій Касай. Зважуючи на те, що "Юність" належить богуслаєвській "Мотор Січі", не безпідставними здаються плітки про те, що цей округ намагаються "покласти під" Богуслаєва. Якщо так, декларовані командою Зеленського заяви про нові позасистемні обличчя вчергове не витримають перевірки реальністю.

Одномандатний виборчий округ №74

Самовисуванці

Кандидати від партій

Імовірні "клони"*

Володимир Величко, депутат Запорізької облради з фракції "Наш край", гендиректор Харківського регіонального науково-виробничого центру стандартизації, метрології та сертифікації, безпартійний

"Сила і честь" – Ігор Волков, голова ГО "Вогонь Прометея", член партії "Сила і честь"

 

Владислав Куценко, заступник начальника Департаменту забезпечення діяльності керівництва Генеральної прокуратури України, безпартійний

"Слуга народу" – Геннадій Касай, гендиректор спортивного комплексу ПАТ "Мотор Січ", безпартійний

Олексій Колесников, директор, ТОВ "Об’єднання "Слуга народу", безпартійний

Віктор Кузьмін, керівник проекту в Громадські організації "Слуга для народу", безпартійний

Олексій Матюшкін, директор ПП "ВКФ "Еліт-дізайн", безпартійний

"Батьківщина" – Андрій Колесник, гендиректор ТОВ "Інформаційно-консалтингове агентство Правовий Альянс", член ВО "Батьківщина"

 

Юлія Паскевська, начальник відділу в Центрі психічного здоров’я і моніторингу наркотиків і алкоголю МОЗ України", безпартійнa

"Європейська Солідарність" – Олександр Константинов, депутат Запорізької міськради, директор торговельного центру ТОВ "ЕпіцентрК", член "ЄС"

 

Владислав Погорєлов, тимчасово не працює, член політичної партії "Разом сила"

"Патріот" – Юрій Копішинський, тимчасово не працює, безпартійний

 

Петро Сабашук, народний депутат України, безпартійний

"Опозиційна платформа – За життя" – Павло Матвієнко, екс-голова Запорізької облради, член "Опозиційної платформи"

 

Данило Щербаков, тимчасово не працює, безпартійний

Аграрна партія – Олександр Тиховод, керуючий відділенням АТ "ОТП Банк", безпартійний

 
 

"Опозиційний блок" – Ігор Чумаченко, начальник юридичного відділу первинної організації профспілки ПАТ "Запоріжсталь",  депутат Запорізької міськради, член "Опоблоку"

 

Навіщо непрохідному "Опоблоку" запорізькі металурги   

Виборчий список "Опоблоку", який перебуває за межею потрапляння у Верховну Раду, щільно "напханий" запоріжцями, насамперед працівниками комбінату "Запоріжсталь". Мало не різноробочими. У першій десятці списку двоє запоріжців: гендиректор ПАТ "Запоріжсталь" 35-річний Ростислав Шурма та безпартійний 53-річний мер Запоріжжя Володимир Буряк. Останній вже дав зрозуміти, що у парламент жодним чином не збирається – веде туди свою команду, тобто трійцю раніше згаданих мажоритарників-висуванців "Опоблоку": Чумаченка, Буська, Пустоварова. Щодо Шурми, то лідер "Опоблоку" Євген Мураєв під час недавнього передвиборчого турне запорізькими підприємствами Рината Ахметова також дав зрозуміти, що Шурму від запорізьких металургів нікуди забирати не будуть. Тож мер Запоріжжя, гендиректор "Запоріжсталі", десяток металургів і решта запоріжців у списку – це доступний та дешевий мобілізаційний ресурс і, не виключено, заділ на майбутні місцеві вибори, коли вони не відбулися б.

У списках партій, які мають шанс здолати п’ятивідсотковий прохідний бар’єр на прийдешніх парламентських виборах, запоріжців небагато, на прохідних місцях – взагалі одиниці. За списками Слуги народу до парламенту мають шанси потрапити двоє жителів Запоріжжя: колишній чиновник мерії та Запорізької ОДА Михайло Крячко (№61), що очолював виборчий штаб Зеленського в регіоні під час президентських виборів та "богуслаєвець" заступник керівника управління з маркетингу та продажів вертолітної техніки "Мотор Січі" Артем Кунаєв (№100). Обидва в політичному сенсі – нові обличчя, але аж ніяк не позасистемні. Утім, з огляду на підігрування Зекомади Богуслаєву на двох мажоритарних округах, представник "Мотор Січі" в прохідній частині списку не надто дивує. Теоретично претендувати на мандат нардепа зможе й ще один представник Запоріжжя – директор ГО "Асоціація розвитку суддівського самоврядування в Україні" Олександр Васюк. Але лише теоретично, адже поки його 143 місце точно не прохідне.     

В "Опозиційній платформі" до прохідної, за результатами останніх соцопитувань, частини потрапив один запоріжець, якому раніше не надто щастило з виборами. Це – запорізький політик Володимир Кальцев (24 місце у списку), відомий у місті, зокрема, п’ятьма безуспішними спробами обійняти посаду міського голови. Кальцев був депутатом запорізьких обласної та міської рад, в останнє потрапив до Запорізької міської ради на виборах 2015 року, хоча перед цим заявляв, що більше у політику не піде. У Запоріжжі майже два роки триває протистояння екоактивістів і Кальцева через намагання останнього забудувати сквер Яланського.

У прохідній частині "Батьківщини" запоріжців немає, хоча загалом у списку представників краю восьмеро.  

Від "Європейської солідарності" до Верховної Ради за списком теоретично може потрапити колишній запоріжець, член "ЄС", заступник голови Волинської ОДА Денис П’ятигорець. Місце №37, нині також непрохідне, посідає відомий блогер, АТОвець із Мелітополя Олексій Петров, який нині мешкає в Києві. Як зазначалося раніше, шанси на мандат нардепа Ігоря Артюшенка з його 41-м місцем примарні.

У виборчому списку "Голосу" запоріжців п’ятеро, але жодний нині не може претендувати на мандат нардепа.      

У виборчому списку політичної сили Ігоря Смешка "Сила та Честь", яка теоретично проходить до парламенту, запоріжців немає, як й у "Громадянській позиції" Анатолія Гриценка, що також теоретично може потрапити до парламенту. 

Таким чином, за списками умовно демократичних проукраїнських сил у запоріжців майже немає шансів побачити своїх представників у Верховній Раді, натомість їм майже гарантоване дуже не нове політичне обличчя Владимира Кальцева від відверто проросійської партії. Викликають питання й запорізькі "слуги народу" у списку, особливо, афілійований з Богуслаєвим Артем Кунаєв. Загалом, Богуслаєв, імовірно, отримав від "Зекоманди" карт-бланш на участь у поділі мандатів: два округи за результатами виборів можуть опинитися "під ним". Не додає новизни виборам участь у них та вірогідність потрапити до парламенту найодіозніших місцевих нардепів, зокрема, Пономарьова й Балицького. Тхне нафталіном і від умовно нової "команди Буряка". При чому у даному випадку тхне у прямому сенсі, адже коксовий нафталін – летюча фракція металургійного виробництва, якою час по часу труїть запоріжців спонсор "команди Буряка".

Загалом, парламентські вибори на Запоріжжі можуть великою мірою спростувати тезу президентських про бажання виборців побачити нові обличчя в політиці.

Фото: У Запоріжжі обчикрижили розкішну липу, аби гілки не закривали борд із кандидатом в нардепи.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя