Патріот чи колаборант: На Запоріжжі внуку репресованого доведеться у суді відстоювати честь діда

На черговому засіданні запорізької регіональної комісії з реабілітації, що відбулося 21 травня, розгорнулася дискусія навколо можливості для реабілітації померлого у 1994 році уродженця області Романа Байрака
 

Патріот чи колаборант: На Запоріжжі внук…

Про це повідомляє Depo.Запоріжжя з посиланням на пресслужбу ЗОДА та допис Олександра Зубченка у Facebook.

Запорізька комісія з реабілітації на черговому засіданні розбирала справи п’ятьох репресованих, зокрема, продовжила  розгляд справи Романа Байрака, який народився  1903 року у селі Хитрівка (нині селище Комишуваха) Оріхівського району.

Байрак помер за три роки після здобуття Україною незалежності, так й не будучи реабілітованим по повоєнній справі. Чоловіка засудили до шести років таборів за співпрацю із нацистськими окупантами у роки Другої світової війни. За словами Зубченка, справа Байрака, дійсно, містить конкретні факти колаборації. Разом з тим, на думку історика Юрія Щура, у цій справі багато інсинуацій каральних органів. Справжня причина репресій проти Романа Байрака може бути в його співпраці з Організацією українських націоналістів, яка активно працювала на Оріхівщині.

Ситуація ускладнюється тим, що суд вже незалежної України у 1992 році відмовив Роману Байраку в реабілітації. Тож тепер відстоювати честь діда доведеться його онуку. Члени комісії рекомендували тому звернутися до Верховного Суду України для перегляду вироку.

Остаточне рішення щодо реабілітації ухвалюватиме Національна комісія з реабілітації, що працює при Українському інституті національної пам’яті.

Раніше портал Depo.Запоріжжя розповідав про роботу регіональної комісії з реабілітації та про те, що чимало борців за долю України досі залишаються з тавром ворогів.  

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"