Онук просить увічнити в запорізькому селі пам'ять діда – Праведника Голодомору

Пам'ять діда – священика, вчителя та публіциста Олексія Воблого, який рятував від голоду дітей у селі Піскошине на Запоріжжі, просить його онук
 

Онук просить увічнити в запорізькому сел…

Про це у Facebook розповів Олександр Зубченко, який днями звільнився з посади заступника директора Департаменту інформаційної діяльності ЗОДА, передає Depo.Запоріжжя.

В останні дні роботи Зубченка в ЗОДА до нього звернувся харків’янин Олексій Воблий з проханням увічнити пам'ять діда – священика, вчителя та публіциста Олексія Васильовича Воблого, закатованого в 1937 році.

Воблий походить з Полтавщині. У 1925 році втік від комуністичних репресій на південь – до села Піскошине, що нині у Веселівському районі Запорізької області. Тут священик створив початкову школу, лікнеп, народний хор та самодіяльний театр.

Під час Голодомору 1932-1933 років Воблий власними силами влаштував при школі їдальню. Із харчів, які вдалося приховати від червоних інквізиторів, для тридцяти однієї дитини він зробив дворазове харчування. Відомі прізвища дітей, яких він врятував, серед них був майбутній Герой Радянського Союзу Олександр Яковлєв. Для голодних хлопчиків та дівчаток варили смачний суп та готували солодкий чай. Четверо школярів, батьки яких померли, жили при школі.

Завдяки Воблому жодна дитина у Піскошиному під час Голодомору не загинула.

Радянська влада не простила вчителеві громадянського подвигу. Навесні 1937 року його закатували до смерті у підвалах мелітопольського НКВС. Вихованцям суворо заборонили приходити на похорон свого рятівника.

Ім'я Олексія Воблого внесено до Книги Національної пам'яті "Людяність у нелюдський час. Доброчинці в часи Голодомору".

Онук Олексія Воблого ініціював встановлення меморіальної дошки на честь свого діда на будівлі колишньої школи у Піскошиному.  Зубченко ж каже, що нинішня обласна влада не зацікавлена в увічненні українських героїв. Тому сподівається на розголос та підтримку громадськості задля увічнення пам’яті Праведника Голодомору у селі, яке він рятував.

Раніше портал Depo.Запоріжжя розповідав про Праведників Голодомору –запоріжців, які рятували краян від смерті.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"