Обвинуваченого у вбивстві 10 спецпризначенців Бутрименка відпустили з-під варти – готують до обміну

Міру запобіжного заходу донецькому фермеру Миколі Бутрименку змінив Оріхівський районний суд Запорізької області на засіданні 26 грудня
 

Обвинуваченого у вбивстві 10 спецпризнач…

Про це повідомили у суді, передає Depo.Запоріжжя.

Оріхівський суд змінив міру запобіжного заходу Бутрименку, який перебуває під вартою та утримується в Державній установі "Маріупольський слідчий ізолятор", на особисте зобов’язання.

Як пояснила у коментарі Радіо Свобода адвокат потерпілих Олена Яркіна, клопотання про зміну міри запобіжного заходу було подано прокуратурою. Це обумовлено тим, що Бутрименко включений в список на обмін. Процедура ж обміну передбачає, що людина не має триматися ані під вартою, ані під заставою, ані під домашнім арештом – тільки особисте зобов’язання. "Прокурор забрав цю ухвалу. Наскільки розумію, він поїхав до Маріупольського СІЗО, і сьогодні або завтра Бутрименка заберуть співробітники Служби безпеки. Тобто він не поїде сам додому – буде скерований працівниками СБУ до місця збору всіх і будуть чекати, коли буде старт на обмін", – повідомила Яркіна.

При цьому справу проти Бутрименка не закрито. На сайті суду значиться, що  наступне засідання по його справі призначено на 15 січня на 14:00, обмін же, за деякими даними, має відбутися до Нового року.

Потерпілі у справі, а це, насамперед, родичі загиблих спецпризначенців, вважають: якщо Бутрименко потрапив на обмін, то має бути обміняний на українських військових, що перебувають у катівнях на території ОРДЛО.

Донецький фермер Бутрименко обвинувачувався за двома статтями Кримінального кодексу: фінансування тероризму та власне тероризм. Адже сторона обвинувачення та потерпілі вважають, що фермер у 2014 році навмисно навів терористів на українських бійців, унаслідок чого десятеро наших захисників були вбиті. Ба більше, за словами свідків, Бутрименко сам тримав у руках зброю. Однак Куйбишевський районний суд Запорізької області у травні цього року визнав Бутрименка винним лише у фінансуванні тероризму та засудив до восьми років позбавлення волі. Оскільки ж обвинувачуваний перебуває у попередньому ув’язненні з 1 червня 2016 року, то, за так званим "законом Савченко", він міг вийти на волю уже через рік.

Прокуратура і постраждалі подали апеляцію на вирок Бутрименку та просили переглянути справу саме щодо тероризму. За рішенням апеляційного суду справу Бутрименка було повернуто на новий розгляд до суду першої інстанції – Оріхівського районного.

Довідка.

Наприкінці липня 2014 року 19 бійців третього окремого полку спецпризначення вирушили на пошуки Юрія Шевцова – льотчика Су-25, який збили терористи. Неподалік селища Латишеве на Донеччині вони зупинилися у місцевого фермера Миколи Бутрименка. Він нагодував бійців і запропонував переночувати у нього. Сам же сказав, що йому терміново треба з'їздити у Сніжне до хворої дружини. За двадцять хвилин Бутрименко повернувся з бойовиками. Були вбиті 10 українських спецпризначенців.

Бутрименка затримали 2016 року, коли він перетнув лінію розмежування. 

Фото: Olena Lisa

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme