"Обрізання" повноважень віце-мера, "пасажиропотік" в туалеті: Об що ламали списи запорізькі депутати

Двадцять дев'ята сесія Запорізької міськради, що тривала у середу, 30 травня, з 11:00 майже до дев'ятої вечора, відбувалася, використовуючи штамп тоталітарних часів, "у теплій та дружній обстановці"

Про це повідомляє портал Depo.Запоріжжя.

На відміну від бурхливих попередніх засідань, нинішня сесія міськради відбулася без різких заяв та "нештатних ситуацій". Навіть захисники скверу Яланського, які перед сесією вимагали від міського голови Володимира Буряка розгляду результатів громадських слухань, задовольнялися відповіддю, що до deadline (6 травня) ще є час та пішли з зали. Може, і даремно, адже наприкінці сесії депутати "прокотили" проект "Про виділення коштів з місцевого бюджету на озеленення скверу Яланського". За проголосували лише 10 обранців.

Не дослухалася депутатська більшість й до мам, що прийшли до сесійної зали з дітьми в інвалідних візочках та прохали зберегти у парку "Дубовий гай" стайню з конями, що використовуються в іпотерпії. За відповідну петицію, яку розглядали наприкінці засідання, міськрада надала лише 15 голосів.

Зате, в порядок денний сесії потрапила низка скандальних питань та таких, що знімали з розгляду з місяця в місяць. Серед останніх проект депутата від БПП Олександра Костянтинова про комунальне підприємство "Інститут розвитку міста Запоріжжя". Його нарешті ухвалили, хоча й не надто переконливими 38 голосами. Нове КП має стати аналітичним центром, діяльність якого спрямована "на організаційну, ресурсну та проектну підтримку сталого місцевого розвитку".

Потрапили до порядку денного і питання про звільнення фігуранта тендерного скандалу – заступника міського голови Запоріжжя Анатолія Пустоварова та про відкликання депутата від Нашого краю Володимира Кальцева, останнім пропонувалося звернутися до виборців із пропозицією відкликати мандат Кальцева. Обидва питання, очікувано, не набрали необхідної кількості голосів, "за" проголосували, відповідно, 19 та 10 депутатів. Зате стало відомо, що Буряк зробив заступникові "обрізання" владних повноважень – Пустоваров більше не курирує освітню сферу, тендерний скандал, зазначимо, розгорівся саме в ній.

Очікувано був провалений на сесії проект, що дозволив би створити наглядову раду Концерну "Міські теплові мережі". Те, що за діяльністю концерну треба стежити неупередженим недремним оком, зрозуміло давно.

Питання про роздержавлення "рупора" міської влади – газети "Запорозька Січ" до порядку денного взагалі не потрапило, начебто, через недопрацьованість. Тож видання лишається комунальним, а могло б вже ставати приватним.

Зате ударно і консолідовано попрацювали запорізькі депутати над внесенням змін до міських програм - соціального захисту населення; розвитку та утримання житлово-комунального господарства; розвитку інфраструктури та комплексного благоустрою, освіти, оздоровлення та відпочинку, підтримки обдарованої молоді тощо. А також, затвердили плану заходів з реалізації Стратегії розвитку Запоріжжя на 2018-2020 роки.

Зусиллями міськради на цій сесії було увічнено Героїв 23-го мотопіхотного батальйону. Він був створений у квітні 2014 року як запорізький батальйон територіальної оборони "Хортиця". Складався з жителів Запорізької області. Нині в його складі, звісно, служать не лише запоріжці, а й бійці з Кропивниччини, Полтавщини, Дніпровщини, Харківщини, Рівненщини тощо. Однак для Запоріжжя батальйон назавжди лишиться своїм, адже в перші, найбільш запеклі місяці російської-української війни саме запоріжці в його складі зупинили ворога, чимало – ціною свого життя. Тепер ці герої увічнені у назві вулиці в Олександрівському районі Запоріжжя – самісінькому середмісті, яка до цього називалася Авангардною.

Серед курйозів минулої сесії, щоправда курйозів з сумним підтекстом, - доручення мера вивчити пасажиропотік у громадському туалеті на площі Фестивальній. З'ясувалося, він зачинений на замок комунальниками, що відкривають його лише по "великих святах". При цьому на громадську вбиральню постійно витрачаються кошти. Комунальники виправдовувалися тим, що туалет не користується попитом. Ось Буряк і порадив "посидіти біля туалету тиждень та вивчити пасажиропотік".

Вдруге ухвалили на сесії програму про заборону торгівлі алкоголем уночі.

Порядок денний сесії обранці вичерпали на початку дев'ятої години вечора. Міський голова подякував за роботу та закрив 29-ту сесію міськради, що стала чи не найспокійнішою за останні місяці.

Раніше портал Depo.Запоріжжя повідомляв, що на сесії збираються розглянути звільнення Пустоварова, відкликання Кальцева, роздержавлення "рупора Буряка". Також повідомлялося, що минуле засідання міськради було дуже гучним – активісти заблокували роботу сесії та вимагали відставки міського голови Володимира Буряка.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя