У Запорізькій облраді – розкол: Яка частина скоріше візьметься за голову

Дебютна сесія Запорізької облради перетворюється на серіал. Через відсутність кворуму 15 грудня сесію знову перервали. При цьому дата чергових зборів залишилася дискусійною

У Запорізькій облраді – розкол: Яка част…

Криза регіональних політичних еліт отримала своє продовження під час спроби зняти "технічну перерву" з першої сесії обласної ради цього вівторка. На ній мали розглянути питання про обрання голови Запорізької обласної ради. Однак більшість депутатів проігнорували сесію. Через відсутність кворуму засідання відклали на кінець тижня.  

 

Першу сесію Запорізької обласної ради відкрили ще 11 грудня, але політичні сили зайшли у глухий кут. До другої ночі політики сперечалися через те, кого обрати головою. Врешті на сесії оголосили "технічну перерву" до вівторка.

 

Сьогодні сесію спробували розпочати за "графіком" – о 14 годині, однак зареєструвалися лише 22 депутати з 84. Така кількість обранців не дозволяла продовжити роботу. Протягом 40 хвилин головуючий кілька разів оголошував десятихвилинні перерви, які завершувалися усе тією ж відсутністю кворуму у сесійній залі. Реєструвалися максимум 25 депутатів. 

 

Дебютна сесія Запорізької облради перетворюється на серіал

 

Зрештою у залі розпочався скандал через особу головуючого – Олексія Холода від "ОПЗЖ". Частина новообраного депутатського корпусу зажадала нового тимчасового модератора сесій. Троє з п’ятьох членів тимчасової президії начебто проголосували за нову головуючу – Олену Жук від "Слуги народу". Пропозицію аргументували тим, що головуючий має обиратися по черзі на кожній сесії, поки не буде обраний голова. Однак Холод заявив, що перша сесія формально не була закрита, і він має залишитися на своєму місці. Юристи апарату обласної ради від цієї суперечки самоусунулися, зазначивши, що це питання мають розв’язати самі обранці.

 

 

Затягувати конфлікт до другої години ночі цього разу не стали. Після десяти хвилин палких виступів деяких депутатів їхні колеги почали розбрідатися. Тож головуючий Холод заявив, що сесію спробують відкрити о 14 годині 18 грудня. Головуюча Жук – що сесію проведуть 17 грудня. На цій невизначеній ноті спроба продовжити сесію фактично завершилася.

Головне протиборство розгорнулося між коаліціями, сформованими навколо політичних партій "Слуга народу" і "ОПЗЖ". За результатами виборів представники партії "Слуга народу" мають 19 депутатів у облраді, а "ОПЗЖ" – 23. Кожна з політсил жадає отримати свого голову обласної ради, але не має рішучої переваги.

Протягом кількох днів у деяких загальноукраїнських ЗМІ, лояльних "ОПЗЖ", йшла кампанія проти Віталія Боговіна (чинний голова Запорізької ОДА і висуванець від "Слуги народу" на голову облради). З іншого боку певні громадські активісти почали заявляти про реванш проросійських сил і анонсувати акції перед початком сесії облради проти "ОПЗЖ".

Очевидно, регіональні політеліти не знайшли компромісного варіанту і вирішили брати одна одну змором, і поки взаємна облога продовжується. Кожна з політичних сил вдає з себе переможця, який хоче отримати всі дивіденди.

Нині облрада в прямому сенсі розкололася на дві частини. І щонайменше одна, на чолі з чинним головою ОДА, станом на 17:00 вела якісь перемовини, зачинившись в одній із зал. Як передає кореспондент Радіо Свобода, опонентів туди не пускали. Залу охороняли невідомі. За їхніми словами,  що там іде нарада фракцій. Натомість представники "ОПЗЖ" заявили, що  за зачиненими дверима намагаються обрати нового голову облради.

Суто математично така можливість у коаліції, що почала формуватися навколо "Слуги народу", є. Разом із партією Володимира Буряка "Єднання", "Опоблоком" та "Батьківщиною" "слуги" мають більшість голосів в облраді – 43: мінімум для обрання голови. Натомість у конфігурації тимчасових, сподіваємося, попутників – "ОПЗЖ", "ЄС", "За Майбутнє" – є максимум 41 голос.

Попри це, якщо коаліції на чолі зі "слугами", дійсно, візьметься самотужки  ухвалювати сесійні рішення, то поставить свою легітимність під загрозу. 

Читайте також

Звернення до поліції, таємні цифри, відмови голосувати: Як у Запорізькій облраді не обрали голову

Екснардепи, ректори, прокурори, підприємці і безробітні: Кого на Запоріжжі обрали у нову обласну раду 

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"