Невгамовний активіст поверне патріотичне забарвлення запорізькій дамбі. Дедлайн – День незалежності

Запоріжець Олександр Харьківський розпочав розмальовувати дамбу у середмісті сьогодні, 13 березня
 

Про це повідомляє портал Depo.Запоріжжя.

Активіст Харківський прославився за останні п’ять років розфарбовуванням у жовтоблакить стовпів та огорож на проспекті Соборному, Петриківським розписом - куль на мосту, що поблизу площі Поляка, а також підземних переходів та під’їздів звичайних багатоповерхівок. Тепер черга дісталася запорізької дамби, що тягнеться від вулиці Гагаріна до площі Пушкіна.

Харківський каже, що хоче патріотично прикрасити бетонні огорожі дамби. Небайдужі містяни вже відгукнулись на ініціативу та почали переказувати гроші. Олександр каже: назбирав 800 гривень, тож купив білої фарби для ґрунтовки, а також чорну й червону.

"Відро фарби коштує 180 гривень. Накупив на скільки вистачило. Ґрунтовка має бути світлою, а по ній орнамент вишивки. Це між тумбами. А на самих тумбах намалюю різні квіти. Такі, як на кулях, що на мосту", - розповів Олександр.

Малює його чоловік під лінійку – спочатку олівцем, потім фарбами. Справа кропітка. Обсяг роботи великий. По мірі того, як містяни жертвуватимуть гроші, поступово розмальовуватиме. Сподівається встигнути до Дня незалежності. Принагідно запевнив: якщо комусь не сподобається його творчість і його малярство зафарбують, відновить. 

Бетонні та металеві огорожі на дамбі ще в 2014 році запоріжці розфарбовували у жовто-блакить. Згодом комунальники замалювали їх сірим, лишили жовтими лише тризуби на металевій огорожі. За переконанням активіста-маляра дамбі треба повернути патріотичне забарвлення.

Нагадаємо, минулого року через мистецьку діяльність Олександра Харківського у Запоріжжівибухнув скандал. Не всі містяни оцінили його спробу прикрасити площу Поляка. А комунальники кілька разів зафарбовували його малюнки. Чоловікові навіть погрожували штрафом у місцевій мерії. Утім, біля розмальованих "під петриківку" кульок на площі Поляка запоріжці та туристи постійно робили селфі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя