ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Нардепи хочуть "віджати" у Запоріжжя 75 мільйонів від продажу горілки

Міська влада - проти
Depo.
18 травня 2015 12:07
ФОТО: depo.ua

У Верховній Раді України розглядається законопроект, згідно з яким 60% акцизного збору від реалізації підакцизних товарів планується направляти до обласного бюджету, а не в міській, як це передбачає чинне законодавство. Про це повідомляє портал Запоріжжя.depo.ua з посиланням на прес-службу мерії. 

В результаті бюджет Запоріжжя може в 2015 році недоотримати 75 мільйонів гривень.

У зв'язку з тим, що відбувається міський голова Олександр Сін направив листа голові Верховної Ради Володимиру Гройсману, голові бюджетного комітету Верховної Ради Андрію Павелко і народним депутата України, що представляють Запоріжжя.

Це є тим більш неприпустимим, коли через інфляцію, зростання цін на енергоносії міська влада змушена направляти додаткові кошти з міського бюджету на потреби галузей освіти, охорони здоров'я, що не покриваються за рахунок державних субвенцій. Цього року на ці цілі з бюджету міста вже спрямовано понад 200 мільйонів гривень. При триваючому підвищення індексу споживчих цін потреба в додатковому фінансуванні з міського бюджету буде тільки зростати.

Перерозподіл надходжень акцизного податку може призвести до розбалансування бюджету Запоріжжя, в результаті чого можуть виникнути проблеми з фінансуванням життєво важливих для міста програм, погіршиться якість надаваних городянам послуг. Крім того, законопроект не передбачає механізму компенсації для міського бюджету збитків від перерозподілу акцизного податку. Прийняття цього закону стане порушенням принципів податкової стабільності, говоритися в листі.