ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Надія на китайців: без кредиту добудувати запорізькі мости неможливо

Якщо запорізькі мости не добудувати у найближчі два-три роки, про них можна забути назавжди
Depo.
1 вересня 2016 15:28
ФОТО: depo.ua
Надія на китайців: без кредиту добудувати запорізькі мости неможливо
Якщо запорізькі мости не добудувати у найближчі два-три роки, про них можна забути назавжди

Якщо запорізькі мости не будуть добудовані у найближчі два-три роки, то про них можна забути назавжди, і на те є чимало причин. Про це заявив народний депутат України Петро Сабашук на прес-конференції, що відбулася сьогодні, 1 вересня, передає кореспондент порталу Depo.Запоріжжя.

Петро Сабашук запевнив, що питання добудови запорізьких мостів нарешті зрушило з місця. “По мостам ситуація зрушилася з місця, і це не завдяки тому, що ми створили спеціальну слідчу комісію. На жаль, згідно Конституції, у слідчої комісії нема ніяких важелів, хіба що попіаритися та з протягнутою рукою ходити і просити: ну, дайте інформацію. А ніхто не зобов’язаний давати. Дають, звісно, але не всі. Від Пшонки, приміром, нічого добитися було не можливо. Поки був Яценюк, той взагалі “футболив”. Сьогодні ми нарешті вийшли на якусь пряму. Тобто є розуміння в уряді, є бажання міста цим процесом управляти. Провели уже дві зустрічі, одну у Кабміні, другу - у нас (у Верховній Раді, - кор.) - у комітеті з питань комунального господарства. Визначились щодо мостів, гальмування будівництва не допустимо, і не тільки я, а й всі народні депутати від Запоріжжя: і Фролов, і Ванат. До кінця року буде повністю узгоджена концепція, яким чином за два-три роки мости добудувати. Тобто питання зрушилося з місця, але зрушилося лише тоді, коли місто розпочало цим займатися. Все залежить виключно від міста. Тому що, коли забрали мости і місту сказали: не лізьте, тут ми будемо красти, тут наша парафія. Азаров відразу ж триста мільйонів “стьобнув”, яких ми зараз знайти не можемо, ні слідів, ні грошей, ні директорів, нікого, тобто тут зрозуміло. Тому без контроля за будівництвом зі сторони місцевої громадськості, без контролю за ходом будівництва і за витратою на це коштів, мости не побудуємо. Нам треба вчитися контролювати владу, інакше будуть красти, як й раніше”, - наголосив нардеп.

За підрахунками Петра Сабащука, запорізькі мости будуть здані в експлуатацію через два-три роки, але за певних умов.

“Мости добудовуватимуть неменше трьох років. Причому, за умови, якщо держава знайде міжнародний кредит, у бюджеті грошей нема. Це питання номер один – міжнародний кредит. Єдине, що ми заставили уряд, це зробити аудит технічного стану мостів. Наступний крок – аудит щодо вартості добудови цих мостів. Третє питання – пошук кредиту. Це може бути китайський кредит, і дуже хотів би, щоб китайці добудовували, вони довго будувати не будуть. Є лише дві країни у світі, які споруджують мости, це Китай і Туреччина. Китайці дадуть кредит. До речі, Японія також зацікавилась цим проектом. У японців є схема, дуже цікава, з фінансування комунальної власності, що уже застосована у Києві. Це очисні споруди Києва, де було рішення уряду, слідом – Верховної Ради про виділення гранта під проектування, після цього ми залучимо кредит місту Києву на два мільярди доларів під реконструкцію комунальної власності. Але з рішенням Верховної Ради, що “тіло” кредиту і компенсація процентів йдуть через бюджет держави. Тобто ця схема відпрацьована, і вона зорієнтована саме на співпрацю з японцями, і вона може бути застосована на добудові мостів у Запоріжжі, якщо їх інвестуватимуть японці. Цю схему можна буде “пропустити” за сім-вісім місяців. Питання мостів треба вирішувати негайно. Якщо справдяться очікування, добре. А ні, то забутьте про мости назавжди”, - сказав Петро Сабашук.

Нагадаємо, спочатку будівництва мостів через Дніпро – з 2004 року – на них було виділено 2 млрд. грн., проте частина грошей була розкрадена. У минулому році Верховна Рада створила спеціальну комісію з питань проведення технічної експертизи будівельних робіт і перевірки ефективності використання бюджетних коштів при будівництві мостових переходів, до складу якої входив і Петро Сабашук.
“Укравтодор” має намір відновити будівництво мостів у Запоріжжі уже найближчими днями, про що заявив т.в.о. голови "Укравтодору" Євген Барах на засіданні Кабміну в середу, 31 серпня.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя