Вічна передноворічна суперечка: Які ялинки обирають запоріжці

Справжні, штучні, живі у горщиках – які ялинки хочуть бачити у своїх домівках запоріжці та в яку копієчку влетять містянам новорічні красуні

Це майже як з "кулічом" і паскою на Великдень: під Новий рік українці запекло дискутують, яка ялинка правільніша, екологічніша, красивіша тощо. Журналісти Depo.Запоріжжя поспілкувались з представниками кожного "табору" і спитали в них, які ялинки і чому вони обирають, а принагідно дізналися, скільки коштуватиме містянам головний новорічний атрибут.

Новорічна ялинка: якою вона буде

Анна Гостенко, HR-менеджер: Велика штучна

Ми з хлопцем вже купили штучну ялинку, обидва вважаємо це найбільш оптимальним варіантом. Штучна ялинка завжди виглядає красиво, задля неї не вирубували ліс, після неї не треба прибирати голки – суцільні переваги! Взяли одразу велику і якісну, щоб вистачило на багато років. Вона не має ніякого "пластикового" запаху, якщо її збризнути ефірною олією, то буде пахнути хвоєю. Наша ялинка коштувала дві тисячі, заввишки вона майже два метри, десь півтора – у діаметрі. Це доволі дорога, є набагато дешевші. Зберігати її можна у зручній коробці – у складеному вигляді багато місця вона не потребує, тож я взагалі не згодна з тими, хто зве штучні ялинки "пилозбірниками". Ще тисячу гривень ми заплатили за прикраси, яких вистачить на багато років вперед. Таким чином? заплативши три тисячі, ми років на десять закрили для себе питання прикрашення квартири на Новий рік.

Антоніна Скляренко, працівник технічної підтримки: Маленька у горщику

Я не підтримую ані зрубання живих ялинок, ані індустрію пластику. Тому мій вибір дуже простий – жива ялинка у горщику. Зараз у магазинах їх достатньо – є і такі, що пізніше можна пересадити у двір приватного будинку, а є такі, що можна тримати у квартирі, як постійний елемент інтер'єру. До того ж, усі хвойні дерева дуже приємно пахнуть, шпилькові у горщиках не виключення, тож створюють у будинку приємну святкову атмосферу. Є лише один недолік – у квартиру велику ялинку не купиш, та й коштує вона дуже дорого. Тому наша новорічна красуня зовсім невелика, багато іграшок на неї не повісиш. Ми цей недолік компенсуємо прикрашанням всієї квартири.

Максим Соловйов, програміст: Справжня, що подарує святковий настрій

Завжди купуємо живу ялинку: вона понад усе подобається дітям, це цілий ритуал – піти, знайти те саме дерево, принести його додому. Вона створює вдома ту саму атмосферу Нового року, її запах не замінити нічим. Прикрашати ялинку всією родиною, разом з дітьми – прекрасна традиція, яка усіх зближує та створює святковий настрій. Звісно, я за екологію і за дерева, але ялинки, які продають до Нового року, вирощують спеціально для продажу. Їх би просто не було, якби не Новий рік. Я завжди купую "офіційну" ялинку, тобто дивлюся, аби був чип і питаюся у продавця про відповідні документи.

Скільки коштує і де купити

Офіційно ялинкові базари у Запоріжжі починають працювати з суботи, 15 грудня. Під них міська рада виділила 133 ділянки у всіх районах міста. Ціни на новорічних красунь регулюються виключно ринком.

Управління лісового та мисливського господарства у Запорізькій області називає середню ціну – 76 гривень 10 копійок за погонний метр. Це на 13% дорожче ніж торік і стосується виключно ялинок, які вирощені в Запорізькій області. Місцеві лісники готові продати до Нового року понад дев'ять тисяч новорічних дерев – переважно кримських сосен. Однак за цінами лісгоспів їх можна купити лише на визначених лісниками майданчиках, у більшості випадків – в офісах лісництв. На інших – і місцеві дерева, і, тим більше, привезені до Запоріжжя коштуватимуть дорожче.

Ялинки у Запоріжжі вже продають. Ціни різні: залежать від висоти та пухнастості. Найдорожчі – високі, густі ялинки з Закарпаття: 600-700 гривень.

Дешевше з Харкова. Вони не такі розкидисті і коштують від 100 до 500 гривень. Продавці діляться лайфхаком: чим пізніше купувати ялинку, тим дешевше вона вийде. У перший тиждень продажу ціни завжди найвищі, ближче до свята можуть впасти майже на 50%. Красиву ялинку можна купити хоч 31 грудня.

Гілочки ялинок та композиції з них – найбюджетніший варіант: від 30 і до 150 гривень.

Розбіг цін на штучні ялинки більший, ніж на живі через розмаїття розмірів, видів і кольорів. Невелику штучну ялинку пристойної якості можна придбати за 300-600 гривень.

За штучних красунь заввишки від метра просять від 700 гривень. В середньому консультанти називають кращим вибором ялинки за ціною від 1500 гривень – вони прослужать господарю довго, не втрачаючи виду.

Трапляються розкішні варіанти з вже готовим оздобленням – за таке задоволення просять 11 000 гривень.

Живі ялинки у горщиках у Запоріжжі теж представлені в асортименті. Ціни на них також дуже різні. Невеличка ялинка заввишки 50 сантиметрів – 300 гривень. Продають дерева навіть вже прикрашені до свята штучним снігом.

Ялинка близько метра заввишки коштуватиме понад 2000 гривень. Купувати таку радять лише власникам приватних будинків: дерево треба буде пересадити у ґрунт, у квартирі його довго тримати не вдасться.

Отже, купити новорічну ялинку, виходячи з власних поглядів на "правильність" дерева та зважуючи на гаманець, у Запоріжжі не проблема. Згадуючи ж дискусію щодо "кулічей" і пасок, зауважимо: головне не "йолку" – начебто і виглядає як наші ялинки, але настрою святкового не дарує.

Читайте також:

Останні штрихи: Як зробити "швидкі" новорічні прикраси власноруч.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя