На запорізькому залізничному вокзалі увічнили бій січових стрільців із більшовиками (ФОТО)

Меморіальну дошку на честь Українських січових стрільців, які сто років тому вступили у нерівний запеклий бій із "червоними" загарбниками, відкрили на будівлі залізничного вокзалу "Запоріжжя-1" у понеділок, 16 квітня

Про це повідомляє портал Depo.Запоріжжя з посиланням на прес-службу ЗОДА.

У меморіальній дошці "Борцям за волю України…" увічнені події стрічної давнини: 15-16 квітня 1918 року. Тоді загін січових стрільців вступив у запеклий нерівний - 350 українців проти 5000 більшовиків - бій із загарбниками. Січові стрільці знищили понад 400 загарбників і організовано відійшли до пароплава. Саме 16 квітня 1918-го Олександрівськ (сучасне Запоріжжя) святкував своє звільнення: червоні втекли з Олександрівська під тиском частин полковника армії УНР Петра Болбочана. Цього дня вулицями звільненого міста пройшов спільний парад "запорожців" Болбочана і січових стрільців.

У відкритті меморіальної дошки борцям за вільну Україну взяли участь представники обласної влади, громадськості, молоді, військовослужбовці та гості міста.

Відкриттям дошки у Запоріжжі розпочалися урочистості з нагоди сторіччя звільнення міста від більшовиків у квітні 1918 року. За повідомленням ЗОДА, до кінця 2021 року в регіоні буде встановлено 11 меморіальних та інформаційних дошок про події Української революції на запорізькій землі.

Нагадаємо, про події Української революції на Запоріжжі можна дізнатися з рубрики Depo.Запоріжжя "Боротьба за незалежність".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя