На запорізькій Мамай-горі знайшли поховання амазонки. У могилі – сосуд для парфумів та зброя (ФОТО)

Поховання жінки-воїна, якому понад два тисячоліття, знайшли дослідники найбільшого у Північному Причорномор'ї мультикомплексного могильника – запорізької Мамай-гори

Про це дослідники повідомили у Facebook, передає Depo.Запоріжжя.

Археологи знайшли поховання скіф'янки-войовниці, саме таких жінок описував давньогрецький історик Геродот та саме їх називали амазонками.

У знайденому на Мамай-горі похованні скіфської пані дослідники побачили мініатюрний посуд – лекіф, в якому тогочасні жінки знатного походження зберігали парфуми або ароматичні масла, вишукане бронзове люстерко, бронзові наконечники стріл та два свинцевих пряслиця. Поховання археологи орієнтовно датують першим тисячоліттям до нашої ери.

Антропологи мають встановити, скільки років було скіф'янки-войовниці, від чого вона померла, у бою чи від хвороби.

Дослідники також зазначили, що за кількістю досліджених на Мамай-горі комплексів переважають жіночі, з них понад два десятки належать жінкам-воїнам, амазонкам. Кожна десята жінка у тогочасному суспільстві, а це четверте сторіччя до н.е., була воїном, носила зброю й відбувала військову повинність на ряду з чоловіками.

Нагадаємо, раніше запорізькі археологи розкопали на Мамай-горі кількасотрічний половецький "капелюшок". Також нагадаємо, Мамай-гора, що розташована на території сучасної Запорізької області, є величезним комплексом поховань різних племен та народів, що проходили тутешнім степом, - від доби неоліту до пізнього середньовіччя. Нині досліджено лише 25% гори. Археологи поспішають, адже гору руйнують води Каховського водосховища. За допомогою у фінансуванні дослідники звернулися до усіх небайдужих, люди відгукнулися. Тепер тут реалізується унікальний, наймасштабніший для пострадянського простору проект із залучення коштів людей для археологічних досліджень.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя