На запорізький курган Кохання повернули кам’яну бабу, яка зникла за невідомих обставин

На вершині кургану Кохання, що на околицях Запоріжжя, з’явилася копія кам’яної баби, що стояла тут принаймні до кінця XVIII сторіччя
 

На запорізький курган Кохання повернули…

Про це повідомляє Depo.Запоріжжя з посиланням на представницю історико-археологічної спілки "Ритон", краєзнавицю Анна Головко.

На вершині оповитого міфами та легендами кургану Кохання, що на околицях Запоріжжя, з’явилася кам’яна скульптура – копія тієї, що стояла тут принаймні до кінця XVIII сторіччя, а згодом за невідомих обставин безслідно зникла. Кам’яну бабу на вершині запорізького кургану описав та замалював дослідник та мандрівник Василь Зуєв у книжці "Мандрівні записки від Санкт-Петербурга до Херсона" (мовою оригіналу – "Путешественныя записки от С-Петербурга до Херсона в 1781 и 1782 гг.") у 1787 році. Його експедиція від Кременчука до Херсона проходила вздовж правого берега Дніпра.

Саме за малюнками та описом дослідника запорізькі краєзнавці та скульптори за підтримки місцевих посадовців відтворили бабу, яку називають охоронцем кургану.

Роботи зі спорудження скульптури тривали у неділю, 18 жовтня, й завершилися урочистим відкриттям баби з вогненним шоу.

Раніше повідомлялося, що на Хортиці впала і зазнала пошкоджень половецька скульптура ХІ сторіччя.

Довідка

Скіфський курган, який запоріжці називають курганом Кохання, розташований у Запорізькому районі за селищем Верхня Хортиця, поміж мальовничих балок. Є кілька версій походження назви кургану. Одна з найбільш романтичних каже, що курган був місцем побачень козаків із коханими, адже дівчатам було заборонено ходити на Січ.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Запоріжжя.Depo

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"