На Запорізькій АЕС відкрили новий комплекс переробки радіоактивних відходів

Презентація комплексу відбулась в Енергодарі у четвер, 20 грудня 

Про це повідомляє Depo.Запоріжжя з посиланням на прес-службу ЗАЕС.

Проект зі створення комплексу з переробки РАВ на Запорізькій АЕС створено, щоб привести системи поводження з радіактивними відходами до сучасних вимог.

20 грудня відбулась презентація нового комплексу, у якій взяли участь президент ДП "НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашковський, представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Європейської комісії, Спільного офісу підтримки управління інструментом з ядерної безпеки (JSO) та працівників ЗАЕС.

"Основне технологічне обладнання було поставлене за рахунок коштів міжнародної допомоги у рамках програми TACIS в обсязі 11,5 млн євро" - розповів президент ДП "НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашковський.

На сьогодні завершено етап з випробування комплексу на на так званих імітаторах радіоактивних відходів. Настпуний етап - випробування вже на реальних РАВ, після цього комплекс введуть у повну експуатацію. До складу комплексу входять: установка спалювання, прес-суперкомпактор, установка фрагментації, установка вимірювання активності та радіонуклідного складу ("паспортизатор"), сучасна система радіаційного контролю, допоміжні системи та обладнання.

Нагадаємо, п'ятому блоку Запорізької АЕС готуються подовжити термін експлуатації.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя