ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Запорізькій АЕС сховище для відпрацьованого ядерного палива заповнене на третину

Запорізька атомна електростанція з 2001 року заповнила пристанційне Сухе сховище відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП) 129-ма контейнерами з тепловиділяючими збірками (ТВЗ), що становить третину від загальної місткості сховища – 380 контейнерів
Depo.
2 липня 2015 16:05
ФОТО: depo.ua

Про це сказав виконувач обов'язків заступника начальника відділу ядерної безпеки станції Віктор Лапченко в ході круглого столу, який проходив на території ЗАЕС, повідомляє "УНІАН".

"Наше сховище розраховане на встановлення і зберігання 380 контейнерів... Вже встановлено 129 контейнерів", - сказав Лапченко, уточнивши, що перший контейнер був встановлений у 2001 році.

За його словами, відпрацьоване паливо завантажується у контейнер лише після витримки протягом 3-5 років у спеціальних приреакторних басейнах, в яких паливо знижує свою тепловіддачу.

Лапченко зазначив, що гарантування безпеки сховища здійснюється на необхідному рівні, а температурний режим відпрацьованих ТВЗ перебуває в стабільному стані незалежно від погодних умов, при цьому для зберігання паливо не повинно мати жодних пошкоджень.

Також заступник начальника відділу розповів, що щороку на зберігання відправляється близько 12-14 контейнерів, у кожному з яких знаходиться по 24 збірки відпрацьованого палива. При цьому він повідомив, що технологію ССВЯП було куплено у американської компанії Duke Engineering, а все устаткування для сховища виробляється на українських потужностях. Проектний термін експлуатації ССВЯП становить 50 років.

Разом з тим Лапченко підкреслив, що в майбутньому може прийматися рішення про подальше зберігання ТВЗ або ж їх переробку, оскільки при впровадженні нових технологій у світовій атомній галузі з відпрацьованого палива можна буде отримати цінні матеріали, які будуть використані при виробництві нового палива.

Водночас, начальник управління ліцензування діючих ядерних установок, державний інспектор з ядерної радіаційної безпеки Державної інспекції ядерного регулювання України Валерій Бугай повідомив, що ССВЯП повністю виконує свої функції, а також забезпечує ядерну радіаційну безпеку.

"За час експлуатації сховища не було виявлено порушень норм і вимог безпечної експлуатації", - зазначив Бугай.

Більше новин про життя Запоріжжя читайте на zp.depo.ua