У Запорізькій області запрацювали 26 вітротурбін нової електростанції

Другу чергу однієї з найбільших вітроелектростанцій України урочисто відкрили в Запорізькій області сьогодні, 1 листопада
 

У Запорізькій області запрацювали 26 віт…

Про це повідомляє Depo.Запоріжжя з посиланням на прес-службу ЗОДА.

У Приазовському районі Запорізької області урочисто відкрили другу чергу Приморської вітрової електростанції (ВЕС). Це – ще 26 вітротурбін загальною потужністю 100 МВт.

Із вводом в експлуатацію другої черги Приморська ВЕС претендує на звання однієї з найбільших вітроелектростанцій України, разом із Ботіївською, також розташованою в Приазовському районі.

На Приморській ВЕС встановлені вітротурбіни 3,8-мегаватного класу виробництва компанії General Electric та уперше в Україні використано інноваційну технологію "цифрова підстанція".

Висота кожного з 26-ти вітряків станції – 110 метрів, це вище за монумент "Батьківщина-мати" в Києві; довжина лопаті – 65 метрів; глибина фундаменту для вітротурбіни –16-24 метри залежно від місця встановлення.

Хоча за кількістю вітряків обидві черги ВЕС однакові, друга генеруватиме на 8 % більше електроенергії щорічно завдяки більшому діаметру вітроколеса: 137 метрів проти 130 метрів в першій черзі ВЕС.

Дві черги разом мають потужність 200 МВт. Виробленої електроенергії вистачить для енергозабезпечення 360 тисяч квартир або приватних будинків.

Як і Ботіївська ВЕС, Приморська входить до енергетичного холдингу ДТЕК.  

Довідка.

Будівництво Приморської ВЕС починалося у 2011 році, але в 2014 році було призупинено. Проєкт відновили в  2016 році.  Будівництво першої черги з 26 вітряків почалося січні 2018, другої черги – в листопаді 2018.

З березня 2019 року вітротурбіни ВЕС у порядку поступового введення в експлуатацію почали підключатися до об'єднаної енергетичної системи України для генерації "зеленої" електроенергії.

Загальна вартість проєкту становить 321 млн євро. У проєкт залучено 180 млн євро іноземних інвестицій,по 90 млн євро – на кожну чергу. На будівництві двох черг були задіяні понад 500 працівників, які отримали можливість тимчасового заробітку. Українські підрядники отримали замовлення на 30 млн євро під час будівництва другої черги.

Раніше Depo.Запоріжжя розповідав, як працює найбільша в країні та п’ята за потужністю в Європі вітрова електростанція – Ботіївська.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"