На Запоріжжі вогонь знищив історичні будівлі заводу XIX сторіччя

Потужне займання сталося ввечері 19 серпня у запорізькому Токмаку: горіли покинуті будівлі колишнього заводу Фукса і Кляйнера, що його було побудовано наприкінці XIX сторіччя
 

На Запоріжжі вогонь знищив історичні буд…

Про це повідомляє портал Depo.Запоріжжя з посиланням на Порохівницю та повідомлення очевидців у соціальних мережах.

Покинуті цехи заводу Фукса і Кляйнера (що потім носив ім’я Кірова) на вулиці Центральній у Токмаку спалахнули, за одними даними, по обіді, за іншими вже ввечері – близько шостої години та горіли до глибокої ночі. Вогонь майже повністю знищив старовинні споруди.

У ДСНС підтвердили факт пожежі, зазначивши, що повідомлення про неї отримали близько 18:00. На вулиці Центральній горіли дах та перекриття покинутої споруди на площі 150 квадратних метрів. Гасіння було ускладнено тим, що пожежний гідрант розташований далеко від місця виникнення пожежі. Утім, за словами рятувальників, їм уже о 19:30 вдалося ліквідувати загоряння, а близько другої ночі пожежу було ліквідовано. Після чого вогнеборці провели розбір і проливку конструкцій для запобігання повторному займанню.

Нині розпочато розслідування за фактом загоряння будівлі.

Довідка.

Завод Фукса і Кляйнера – один з найстаріших заводів в Україні. З’явився унаслідок поступового злиття двох підприємств: побудованого у 1882 році заводу землеробських машин і знарядь німця Фукса та аналогічного підприємства, що з’явилося неподалік за три роки, австрійця Клейнера. Заводи виробляли сівалки, букери, жатки. У радянські часи був відмий як дизелебудівний завод ім. С. М. Кірова. Вважався одним із провідних дизелебудівних, а також торпедобудівних підприємств. Був містоутворюючим підприємством Токмака. У 2000-х роках  виробництво було припинено, заводське майно та площі частково розпродані.

Фото: Сергій Рябой

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook