ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Запоріжжі судять АТОвця, який "згорнув" опоблоківську пропаганду

У райцентрі Токмак Запорізької області розпочався суд над ветераном АТО Геннадієм Баздирем, якого звинувачують в хуліганстві через знесення намету "Опоблоку"

Depo.
30 червня 2017 14:27
ФОТО: depo.ua

На фото: Геннадій Баздирь - другий ліворуч з прапором України

Про це повідомляє кореспондент порталу Depo.Запоріжжя.

У Токмацькому районному суді почався розгляд справи про адміністративне порушення за статтею 173 (Дрібне хуліганство) Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо Геннадія Баздиря. У хуліганстві АТОвця звинувачують через начебто знесення ним у квітні цього року агітаційного намету "Опозиційного блоку" в Токмаку, де роздавали листівки з закликами, що обурили патріотів.

За словами Геннадія, він разом з іншими активістами спочатку ввічливо попросив прибрати намет, потім намет "згорнувся". Опоблоківські агітатори, серед яких, зокрема ті, що 2013-2014 років вивозили на "антимайдан" "тітушок", каже Геннадій, звернулися до поліції. Вимагали відкриття кримінальної справи, однак, поліція склала протокол про адміністративне порушення.

Перше судове засідання по справі розпочалося вчора, 29 червня, однак було відкладено через відсутність у Баздиря адвоката. АТОвець просив суддю В'ячеслава Курдюкова надати йому тиждень на пошуки захисника, але той погодився перенести засідання лише на добу - на сьогодні, 30 червня. Баздирь адвоката не знайшов, тож розгляд справи знову відклали.

Справу проти себе Геннадій вважає замовною, інспірованою "опоблоківським" керівництвом міста, з яким в токмацьких АТОвців вже виникали конфлікти. На об'єктивний розгляд чоловік не сподівається, адже, за його словами, з першого засідання суддя демонструє упереджене ставлення.

Зокрема, 29 червня суддя відхилив клопотання Баздиря про заборону відеозйомки його участі у судовому засіданні представниками ЗМІ та використання відзнятих кадрів. При цьому згідно з судовою практикою, умовами надання дозволу на проведення відеозйомки в залі судового засідання є згода осіб, які беруть участь у справі.

Утім, сьогодні, 30 червня, АТОвцю все ж таки вдалося переконати суддю, що, дозволивши відеозйомку, той порушив його права, тож журналістам, за словами Баздиря, заборонили використовувати відзняті кадри. Своє небажання потрапити в об'єктиви ЗМІ ветеран пояснює тим, що на процес приїхали журналісти, яких він вважає ангажованими, зокрема, запорізький канал ТВ5, власником якого є ахметівська "Запоріжсталь".

Наступне засідання по справі Баздиря відбудеться у понеділок, 3 липня. Нині АТОвець шукає адвоката, адже впевнений, що без високофахової юридичної підтримки його засудять.

Нагадаємо, навесні, напередодні виборів в об'єднаних громадах, в містах Запорізької області активно встановлювали намети "Опоблоку", в яких роздавали листівки з закликами, що оборювали патріотів. Тези, викладені у листівках, були дуже схожі на ті, що використовували певні політичні сили на початку російської агресії для підбурювання антиукраїнських настроїв на Донбасі. У кількох містах області активісти пошкодили намети або ж змусили агітаторів прибрати їх. Наприклад, бердянські активісти двічі розігнали агітаторів "Опоблоку" зі словами "Ви тягнете в місто війну!".

Фото, відео: зі сторінки Геннадія Баздиря у "Фейсбуці".

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя