ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Запоріжжі леніним та дзержинським знайдуть місце у корівнику

У корівнику, розташованому на території музейного комплексу “Садиба Попова“ у місті Василівка Запорізької області, може з’явитися музей радянської окупації
Depo.
1 березня 2016 12:06
ФОТО: depo.ua

Ідея створення у Василівці музею радянської окупації, де встановили б демонтовані радянські пам’ятники, обговорюється наразі з василевською владою, про це під час брифінгу повідомив директор департаменту культури ЗОДА Владислав Мороко, передає кореспондент порталу Depo.Запоріжжя.

Посадовець наголосив, що декомунізація не передбачає зберігання і встановлення демонтованих пам’ятників, проте розповідати майбутнім поколінням про цю сторінку історії краю і країни все одно доведеться. Тож місцем, де запоріжці дізнаються про те, що відбувалося у часи радянської окупації може стати однойменний музей.

Владислав Мороко каже, що його можна розмістити у колишньому корівнику, розташованому на території комплексу “Садиба Попова“, розставити демонтовані пам’ятники у колишніх стійлах.

При цьому чиновник зазначив, що усіх леніних та марксів звозити до садиби не будуть.

“Це не означає, що ленінів туди завозитимуть гамузом. Нам не потрібно п’ятдесят ленінів, сорок марксів, тридцять дзержинських, щоб вони там стояли і лякали дітей. Потрібно буде обрати кілька радянських пам’яток, що ілюструватимуть ті часи“, - пояснив Мороко.

Утім створення музею радянської окупації у Василівці - питання не найближчого часу, зазначив посадовець, адже для цього потрібні додаткові кошти.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя