На Запоріжжі кримські татари повстали проти Кернеса з Жуковим

Намагання міського голови Харкова Геннадія Кернеса повернути тамтешньому проспекту Петра Григоренка ім’я Жукова викликало обурення численної кримськотатарської спільноти, що мешкає на Запоріжжі
 

Про це представники національно-культурних товариств заявили сьогодні, 24 травня, на зустрічі з владою та громадськістю Запорізької області, передає Depo.Запоріжжя.

Кримськотатарська спільнота встала на захист проспекту імені Петра Григоренка – уродженця Запорізького краю та учасника Другої світової війни. Адже генерал-майор Григоренко, що займався правозахисною діяльністю, брав активну участь у боротьбі кримськотатарського народу за повернення на батьківщину.

Міському голові Харкова Кернесу, який закликав харків’ян, підтримати петицію про перейменування проспекту Григоренка на честь маршала Жукова, у Запоріжжі нагадали, що Жуков не "маршал Перемоги", а "людожер". Під час засідання було ухвалено резолюцію, в якій спроби перейменувати проспект названі такими, що суперечить законам про декомунізацію та засудження комуністичного та нацистського тоталітарних режимів. "Такі злодіяння проти історії не повинні залишатися непоміченими, а необхідно дати їм рішучу відсіч і покарання. В ім’я того, щоб не повторювалися антинародні злочини на нашій благословенній і без того багатостраждальній землі", - йдеться у резолюції.

Усіх небайдужих запоріжців учасники засідання закликали поставити свої підписи під резолюцією. Зробити це можна у Центрі національних культур, що у Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці на проспекті Соборному, 142.

Нагадаємо, міський голова Харкова Геннадій Кернес заявив, що Харківська міська рада має розглянути питання про перейменування проспекту генерала Петра Григоренка на честь маршала Георгія Жукова. Раніше петиція щодо перейменування проспекту Петра Григоренка у проспект Маршала Жукова у Харкові зібрала понад 5 тисяч голосів. Також повідомлялося, що Український інститут національної пам'яті звернуться до ГПУ, якщо Кернес перейменує проспект на честь кривавого маршала СРСР.

Фото: Владислав Мороко.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook