На Запоріжжі "дозріли" до позбавлення російської мови спеціального статусу

Депутатам Запорізької обласної ради пропонують скасувати рішення від 2012 року, прийняте на підставі горезвісного закону Колесніченка-Ківалова "Про засади державної мовної політики"

Про це повідомляє портал Depo.Запоріжжя з посиланням на проект рішення, що сьогодні, 23 жовтня, з'явився на сайті Запорізької облради.

Депутатам на найближчий сесії Запорізької облради пропонується розглянути проект рішення "Про визнання таким, що втратило чинність, рішення Запорізької обласної ради від 16 серпня 2012 року № 2 "Про заходи, спрямовані на використання регіональних мов або мов меншин, передбачені Законом України "Про засади державної мовної політики".

Визнання рішення від 2012 року не чинним пропонується на підставі Рішення Конституційного суду України, яким "Закон Ківалова-Колесніченка" був визнаний неконституційним, а також на підставі листа прокуратури Запорізької області, де депутатів просять привести рішення обласної ради у відповідність до чинного законодавства України.

Нагадаємо, закон "Про засади державної мовної політики" неофіційно відомий як "Закон Колесніченка-Ківалова" набув чинності 10 серпня 2012 року. Закон нібито істотно розширював використання двох десятків так званих регіональних мов, але, насправді, був спрямований на подальшу русифікацію України.

Нагадаємо, днями особливий статус російської мови скасували в Херсоні.

Фото: акція протесту проти "Закон Колесніченка-Ківалова", 2012 рік, Радіо Свобода.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя