На Запоріжжі "Доступні ліки" виявилися недоступними у чотирьох районах

Програма Уряду "Доступні ліки" ще не запрацювала у чотирьох районах Запорізької області через брак медикаментів

Depo.
18 квітня 2017 12:05
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила заступник директора Департаменту охорони здоров'я ЗОДА Марина Воловик на брифінгу, що відбувся сьогодні, 18 квітня, передає кореспондент порталу Depo.Запоріжжя.

За станом на сьогодні, 18 квітня, про бажання взяти участь у програмі з забезпечення безкоштовними або дешевими ліками мешканців Запорізької області заявили 260 аптек, що належать 60 суб'єктам господарювання. З них 163 аптеки вже уклали відповідні угоди.

За словами заступника директора Департаменту охорони здоров'я, програма почала працювати на всій території області, однак в чотирьох районах виникли проблеми через брак медикаментів. Це - Чернігівський, Веселівський, Новомиколаївський та Розівський райони.

Загалом, області на компенсацію доступних ліків для хворих на цукровий діабет, астму та гіпертонію з держбюджету виділено 22,5 млн грн.. Чи вистачить цих грошей на забезпечення потреб хворих у безкоштовних (дешевих) ліках, наразі в Департаменті повідомити не можуть.

Гроші розподілені територіям, виходячи з кількості хворих. Загалом в області на сьогодні зареєстровано хворих на діабет II групи - 37 668, гипертанію - 557 187, астму - 10 036. Усі ці мешканці можуть розраховувати на отримання медикаментів за програмою "Доступні ліки". Перший крок для їхнього отримання - звернення до сімейного лікаря, який має поставити хворого на відповідний облік.

Нині, дізнатися, які саме аптеки надають доступні ліки, можна лише запитав про це їхніх співробітників, адже наліпки, які мають вказувати, що аптека залучена до програми "Доступні ліки", ще не готові.

Як діятиме програма і в які аптеки теоретично вже можна звертатися по доступні ліки, читайте тут.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя