Під Запоріжжям археологи знайшли графську усипальницю, що вважалася втраченою

Місце можливого поховання графа Олександра Канкріна, яке вважалося втраченим, а також залишки побудованої ним церкви знайшли учасники розкопок на території села Григорівка Запорізького району
 

Під Запоріжжям археологи знайшли графськ…

Про це повідомляє Depo.Запоріжжя з посиланням на представницю історико-археологічної спілки "Ритон" Анну Головко.

У селі Григорівка, що під Запоріжжям, знайдено родинний склеп Канкріних – місцевих дворян, які зробили чималий внесок у розвиток регіону. Місце поховання представника роду – голови дворянства Олександрівського повіту та мирового судді Олександра Канкріна донедавна вважалося втраченим. Було відомо, що графа Канкріна з дружиною поховали на території церкви Георгія Побідоносця, але церкву знищили в 1950-х.

Нині археологи розкопали вхід до усипальниці і сподіваються знайти поховання у ньому.

        

Також були розкопані фундаменти церкви. На Трійцю на місці знищеного храму встановили хрест та освятили його. Громада Григорівки сподівається на відбудову церкви, що була споруджена на кошти графа Канкріна 1871 року.

У Григорівці графом Канкриним також були створены декілька прибуткових підприємств з великою кількістю робочих місць, побудовано школу, притулок, лікарню з аптекою.

Розкопки в Григорівці проводяться спільними зусиллями ГО "Ритон" та Охоронної археологічної служби України.  

Раніше Depo.Запоріжжя розповідав про спадщину графів Канкріних у сусідньому селі Веселянка та про те, як ентузіасти, відроджуючи їх, перетворюють запорізьке село на туристичну цікавинку.

Фото: Анна Головко

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Запоріжжя.Depo

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"