На ЗАЕС готові випробувати нову технологію поводження з радіоактивними відходами

На атомній електростанції розробляють нові технології переробки радіоактивних відходів

До розробки технологій “цементування” відпрацьованих фільтруючих матеріалів в геополімерну матрицю фахівці Запорізької АЕС разом з чеськими колегами планують приступити вже цьогоріч. Про це повідомили у прес-службі АЕС з посиланням на інженера-технолога хімічного цеху Олександра Коровіна. За словами фахівця, це може бути одним з найкращих варіантів переробки відходів для довгострокового зберігання.

Окрім того, фахівці випробовують нові технології поводження з рідкими відходами, які на сьогодні переводять в концентрат у вигляді сольового плаву і зберігають в контейнерах. Їх хочуть розділити радіоактивну і “чисту“ складову. “ У цьому напрямку ведеться робота спільно з однією з латвійських компаній, яка розробила маловідходну технологію на основі ультрафіолетового окислення і селективної сорбції. Така технологія вже випробувана у нас, на Запорізькій АЕС, на імітаторах. Отримано позитивні результати. Наступним етапом буде проведення випробувань на реальних пробах. Цю технологію в подальшому можна буде комбінувати з цементуванням і кондиціонуванням в бочки “, - зазначив Коровін.

На ЗАЕС нагадали, що існуюча система поводження з радіоактивними відходами була передбачена вихідним проектом Запорізької АЕС. В даний час в Україні розробляється загальна стратегія щодо поводження з відходами на всіх діючих АЕС, беручи до уваги вимоги до безпечного довготривалого зберігання і, зокрема, до майбутнього поховання відходів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя